5 kroků – Jak začít s obchodováním binárních opcí

Začátečníci často váhají, jak se postavit k binárnímu obchodování. První kroky jsou přitom velmi prosté.

Ať už jste binární opce objevili jakkoliv, je důležité se s nimi seznámit tím správným způsobem. Ano, je to nástroj, s jehož pomocí můžete vydělávat peníze. Ale není to jediný nástroj. A peníze vám může nejen vydělat, ale také prodělat. A proto je třeba k němu přistoupit zodpovědně.

Jak začít, pokud jste binární opce právě objevili?

1. Teorie

Pro začátek je dobré si uvědomit, co jsou binární opce a na jakém principu fungují. Podle nás není nutné strávit studiem teorie dny, stačí pochopit základy, protože nejvíc vám dá praxe.

2. Demo

Když už víte, že aby byl binární obchod ziskový, musíte správně předpovědět směr pohybu ceny v určitém časovém intervalu, otevřete si demo účet a zkuste si to.

Říká se, že obrázek vydá za tisíc slov, a v tomto případě to platí o testovacím účtu. Budete na něm mít virtuální peníze, takže nebudete nic riskovat. Obchodní platforma a prostředí jsou ale stejné jako na reálném účtu, včetně cen.

Takže si zkuste demo a nějakou dobu si hrajte. Tím si nejlépe osvojíte fungování opcí a pochopíte jejich potenciál, a to jak můžou peníze vydělat, tak prodělat. Díky tomu byste měli plně pochopit rizika spojená s obchodováním. Sice nemůžete prodělat víc, než investujete do obchodu, a celkově pak ne víc, než máte na obchodním účtu, ale i to je podstatná záležitost, kterou je třeba si plně uvědomit.

3. Seriózní testování

Při hraní na demo účtu taky přijdete na to, že klikání obchodů jen tak podle citu a bez zkušeností k dlouhodobému úspěchu nepovede. Dojde vám, že potřebujete obchodní strategii.

Pro urychlení je dobré ji formulovat při testech na historických datech a ověřit při řádném demování. To je proces, který bude trvat při nejlepším týdny, ale spíše měsíce.

Při testování a demování můžete nasbírat potřebné zkušenosti a připravit se na obchodování se skutečnými penězi.

4. Zapomeňte na roboty

Peníze zadarmo neexistují, takže zapomeňte na to, že za vás bude obchodovat nějaký robot a vydělávat vám peníze. Opatrní buďte také ve vztahu ke všem strategiím rádoby zadarmo.

5. Přechod na živý účet

Když na demu dokážete obchodovat ziskově a máte na kontě alespoň stovku demo obchodů, které odpovídají očekávání z historických testů, můžete začít uvažovat o přechod na reálný účet.

Se skutečnými penězi začněte obchodovat ty nejmenší možné investice do jednotlivých obchodů nezávisle na tom, kolik máte peněz na účtu. Je vhodné si pomalu zvyknout na psychickou zátěž spojenou s obchodováním s vlastními penězi.

Pokud vše jde podle plánu, nasaďte pravidla svého money managementu a začněte riskovat na každý obchod odpovídající částku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *