5 nejčastějších chyb při obchodování binárních opcí v roce 2016

Ve snaze pomoct začínajícím binárním obchodníkům se vyvarovat zbytečných chyb jsme o zkušenostech ostatních obchodníků a našich psali už několikrát, ale nebude na škodu si uvést aktualizovaný seznam podle nejnovějších poznatků.

Takže jakých chyb se obchodníci nejčastěji dopouští, když si budují vlastní cestu k ziskům?

1. přeobchodování

chybyO přeobchodování jsme psali už několikrát, ale toto téma se prostřednictvím zkušeností nových obchodníků stále vrací. Ještě nikdy jsme neviděli začínajícího obchodníka, který by vydělával, přičemž by uzavíral stovky obchodů denně.

Takhle vysoký počet obchodů může mít zkušený skalper u jiných nástrojů, přičemž mu je pravděpodobně bude uzavírat AOS (automatický obchodní systém).

Začátečník na binárních opcích, který v prvních dnech dělá stovky obchodů denně, téměř jistě obchoduje impulzivně bez řádné strategie a dříve nebo později bude ztrácet.

Nechápejte to špatně, samotný počet obchodů není nutně indikací kvality obchodní strategie, pokud ji máte řádně otestovanou, prověřenou a ziskovou, není třeba hledat problém v počtu obchodů. Ale u začátečníků velký počet obchodů lze spíš přirovnat k nováčkovi, který přijde do posilovny a hned si naloží dva metráky na činku. To nebude fungovat, v něčem se spletl, na to jen těžko může být připraven a ani se s tím nenaučí. Tak je to myšleno.

2. automatický systém

Evergreenem jsou automatické obchodní systémy. Známe několik obchodníků, kteří se na nás pravidelně obrací s dotazy na ten či onen automatický systém, který se zrovna objeví (posledně třeba AlgoCashMaster).

Nebo obchodní signály (jako Záleží na nás). Místo toho, aby věnovali svůj čas učení se obchodování, testování a přizpůsobování strategie, pořád hledají něco nebo někoho, kdo jim bude vydělávat. Nehledejte, tudy cesta nevede, nikdo vám peníze vydělávat nebude (aspoň ne zadarmo). Strategii si buď postavte vlastní, nebo přizpůsobte něco existujícího. Pak budete vědět, co a jak obchodujete, a nikdo vám to nevezme.

3. svatý grál

Častým problémem je také hledání svatého grálu, neboli systému, který bude extrémně ziskový. Za to může z velké části lidské podvědomí, protože máme napevno zakódováno, že ztráty jsou špatné. Když se pak dozvíte, že jsou ztrátové obchody normální součástí obchodování, dokážete akceptovat pár ztrát, ale trošku větší série vás rozhodí a jdete hledat jinou strategii.

Tohle je jedna z opravdu nejtěžších věcí na obchodování. Na trzích není nikdy zaručeno, že něco bude fungovat věčně, takže nás pořád nahlodávají pochyby, jestli naše strategie nepřestala fungovat. Podporu lze hledat v historických výsledcích, ať už z testů nebo z vlastního obchodování. Značné vybočení aktuálních výsledků z předchozích statistik určitě stojí za zamyšlení, ale častou chybou je zbytečné panikaření po první sérii čtyř nebo pěti ztrátových obchodů za sebou.

4. jak funguje broker

Mnoho lidí začne před samotným obchodováním řešit spoustu vedlejších věcí, jako třeba jak brokeři vydělávají peníze. Máme z toho pocit, jako by hledali důvody, proč není možné v obchodování binárních opcí uspět. To nám vždy připomene přísloví: Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

Dnes je na trhu už celá řada regulovaných a osvědčených brokerů, takže je lepší se věnovat přípravě obchodní strategie a dosažení ziskovosti. Pokud byste pak náhodou zjistili, že zrovna váš broker vám v něčem nevyhovuje, můžete přejít jinam během pár minut, to je opravdu ten poslední problém. Daleko obtížnější a naprosto zásadní je mít ziskovou strategii, té je třeba se věnovat v první řadě.

5. nepřipravenost

Vždy zdůrazňujeme, že obchodovat je třeba začít na demo účtu. Na něm nic neriskujete, vše si vyzkoušíte a máte dostatek času a prostoru pro vybudování strategie. A zdůrazníme to i dnes na závěr tohoto článku, protože mnoho lidí přechází z dema na živý účet už po pár dnech, během kterých není možné si ověřit funkčnost svého přístupu. Někdo demo dokonce úplně vynechá, což je čistý hazard.

Dnes už je k dispozici neomezené demo, takže si dejte na čas, obchodujte alespoň měsíc a mějte svoji strategii řádně otestovanou, než začnete riskovat vlastní peníze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *