7 klíčových pravidel pro obchodování binárních opcí

Na našich stránkách publikujeme už téměř dva roky články o binárních opcích a jejich obchodování, napsali jsme jich už více než 100, takže neuškodí si teď udělat takové malé shrnutí, které usnadní orientaci začátečníkům se zájmem o tento investiční nástroj.

1. Vzdělávejte se

binarniopcepravidlaSpolu s rozmachem obchodování binárních opcí roste také řada podvodných webů, které se vám snaží tvrdit, že začít vydělávat můžete hned ten samý den, co jste binární opce objevili. Není to pravda, respektive pokud by se to stalo, bylo by to jen dílem náhody a dlouhodobě byste zisky pravděpodobně neudrželi. Proto nejdříve poznejte alespoň základy a teprve pak si rozmyslete, jestli to zkusíte. V podstatě se jedná o finanční spekulace na pohyb cen různých aktiv, a to je ze své podstaty riziková činnost, která vám může vydělat peníze, ale také prodělat. Opatrnost je proto velmi důležitá.

2. Pozor na brokery

Brokerů binárních opcí jsou dnes stovky ne-li tisíce a noví neustále vznikají. Většině z nich je ale lepší se vyhnout, protože byste riskovali, že své peníze už nikdy neuvidíte. Základem je, aby byl broker regulovaný nezávislým finančním orgánem v zemi svého sídla a měl licenci od České národní banky. Ovšem ani to není záruka korektního přístupu ke klientům, proto se snažíme udržovat seznam doporučených brokerů na základě zkušeností vlastních a ostatních obchodníků. Netvrdíme, že jsou to jediní spolehliví brokeři, ale u těch, které uvádíme, jsme se nikdy nesetkali s problémy, které by nebyly korektně vyřešeny.

Na druhé straně nám chodí skoro každý den stížnost na jiné, jinde hojně doporučované brokery, kteří odmítají obchodníkům vyplácet peníze. Kde můžeme, snažíme se poradit a pomoct, ale případy, kdy se peníze nevrátí, bohužel nejsou výjimkou.

3. Mějte plán, strategii

dvojityvrcholSami jsme kdysi s burzovním obchodováním začínali, takže dobře víme, jakým pokušením začátečník čelí. Také jsme obchodovali podle toho, jak se nám zrovna zdálo, a dokonce nám to chvíli vycházelo a přinášelo nemalé zisky. Ale dlouhodobě ziskoví nebudete, pokud budete obchodovat víceméně náhodně. Náhodné vstupy totiž znamenají 50procentní úspěšnost, a ta u binárních opcí nestačí.

Formulujte si proto určitý plán, inspirovat se můžete přístupem pro budování strategie pro binární opce. V začátcích byste určitě měli obchodovat ve směru trendu. Takže se v první řadě naučte rozpoznávat trendy a pak v nich hledejte vstupy, triviálně třeba odrazy od trendových čar nebo EMA. Zbytečně si to nekomplikujte hromadou indikátorů, filtrů, omezení a podobně. Jednoduché věci fungují nejlépe.

4. Smiřte se se ztrátami

Lidská mysl je naprogramovaná velmi jednoznačně, zisky jsou dobré, ztráty špatné. Obchodování binárních opcí ale vyžaduje zbourání těchto zažitých pravidel, ztráty jsou přirozenou součástí obchodování, bez nich to prostě nejde. Proto nehledejte svatý grál v podobě systému, který má jen zisky, neexistuje. Ztráty akceptujte, vaším úkolem je zajistit, aby je převýšily celkové zisky.

5. Neriskujte příliš

Svůj obchodní kapitál na účtu si musíte rozložit a na každý obchod riskovat jen jeho zlomek. To abyste přestáli ztrátové série, které prostě přicházet budou, takže na ně musíte být připraveni. Obvykle se doporučuje riskovat jen 2 procenta kapitálu na každý obchod, zcela určitě byste nikdy neměli překročit 5 procent. A se svým kapitálem pracujte, část zisků vždy stahujte, část zisků nechávejte na účtu pro další růst investic a výdělků.

6. Mějte čistou hlavu

Nemalý podíl na úspěších burzovních obchodníků má psychologie. A nejde jen o přijímání ztrát, ale také o rozpoložení při obchodování. Obchodovat byste měli jen v klidu. Pokud k počítači usednete ve stresu, třeba po hádce s někým, naštvaní a podobně, buďte si jistí, že budete chybovat a chytat ztráty. A ty, jak dobře víme, není možné vrátit. Takže toto pravidlo zní: v klidu a s čistou hlavou.

7. Pozor na samozvané guru a automatické systémy, používejte vlastní hlavu

obchodnisystemKdyž budete hledat inspiraci pro svůj obchodní přístup, narazíte na spoustu „zaručených“ systémů. Určitě nikdy nesvěřujte své peníze automatickému obchodnímu systému, který jste nemohli alespoň měsíc řádně otestovat na demo účtu. To vám většina z nich neumožní, protože jsou to ztrátové systémy, jejichž cílem je jen vás obrat o peníze.

Pozor si dávejte také na rady od různých guru, kteří tvrdí, že našli díru v systému, že znají nějaké tajné přístupy a podobně, všechno jsou to lži opět s cílem vás obrat o peníze.

A konečně když narazíte na nějaký obchodní systém, určitě ho hned neobchodujte s živými penězi, nejdřív si ho otestujte. Systém je ziskový, jen pokud vám vydělává, a ne proto, že to o něm někdo říká. Většina lidí, co radí, jak obchodovat, se maximálně dostali na demo, ze kterého vám ukážou pár obchodů, co jim zrovna vyšly, ale dlouhodobě ziskovat obchodovat neumí. Proto nikomu nevěřte (ani nám :)), že to, co prezentuje, je ziskový přístup, dokud si to sami neověříte testováním.

Sami pak zjistíte, že většina toho, co je prezentováno na internetu, jsou nefunkční věci, jejichž vysvětlení je cíleně upraveno tak, aby systém vypadal ziskově. Používejte vlastní hlavu, když uvidíte, že vám něco naděluje ztráty, tak to neobchodujete, prostě je to ztrátové. To, že někdo někde říká, že to obchoduje ziskově, nic neznamená, ve většině případů to bude vědomá lež.

Obchodování binárních opcí lze vzdáleně přirovnat k hubnutí. Zaručených prostředků s „důkazy“ najdete tisíce, ale ve finále vám výsledky přinese jen vlastní poctivá práce.

One thought on “7 klíčových pravidel pro obchodování binárních opcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *