8 burzovních obchodníků, kteří si vydělávají miliardy ročně

George SorosNěkteří zájemci o obchodování pochybují, zda je můžou finanční spekulace uživit. Odpověď zní, že samozřejmě ano.

Pro inspiraci a motivaci se podíváme na několik předních světových burzovních obchodníků, které burzy nejen živí, ale vydělávají jim skutečně velké peníze.

Tito lidé vydělávají miliardy korun každým rokem, a proto neobchodují sami na jeden svůj vlastní účet s jedním nástrojem, ale mají své vlastní investiční firmy, které spravují jejich finance a někdy nabízejí služby i ostatním.

Tyto firmy obchodují s rozličnými nástroji, od Forexu, přes komodity, akcie až po opce.

Burzovní obchodníci s nejvyššími ročními příjmy

Steve Cohen

Cohen dříve pracoval jako trader v různých firmách, pak ale založil svojí vlastní, která dnes nese název Point72 Asset Management. Za loňský rok vydělal 1,3 miliardy dolarů.

Ray Dalio

Pode Forbesu patří mezi 100 nejbohatších lidí světa a podle časopisu Time také mezi 100 nejvlivnějších lidí světa. Hned po škole začal investovat do komodit a přes různé investiční firmy se dostal až k založení vlastní Bridgewater Associates. Loni si vydělal 1,2 miliardy dolarů.

George Soros

Světově proslulý investor hlavně díky svému „souboji“ s Britskou centrální bankou v roce 1992. Američan maďarského původu. Nejdříve emigroval do Anglie, kde se živil prodejem různých věcí, než získal práci v bance. Tím začala jeho kariéra ve finančnictví, kterou završil založením společnosti Soros Fund Management, která spravuje jeho peníze dodnes.

William Ackman

Ackman se pustil do investování hned po škole, na začátku 90. let založil firmu Gotham Partners. Dnes vlastní a řídí Pershing Sqare Capital Management, který mu v roce 2014 vydělal 1,1 miliardy dolarů.

Ken Griffin

Griffin začal s investováním už během studií a brzy přilákal pozornost investorů ochotných investovat své peníze. Po škole založil firmu Citadel, které se daří dodnes. Loni mu vydělala 1,1 miliardy dolarů.

James Simons

Simons vystudoval matematiku a ta ho doprovází celý život. Už v 80. letech založil investiční společnost Renaissance Technologies, která se zaměřila na automatizované obchodní systémy a která úspěšně funguje dodnes. Simons, který matiku i učil, odešel do důchodu před šesti lety. Jeho firma mu loni vydělala 1,1 miliardy dolarů.

Larry Robbins

Robbins začal kariéru v poradenských firmách, aby pak v roce 2000 založil svoji vlastní investiční firmu Glenview Capital Management. Ta mu loni vydělala 600 miliónů dolarů.

Andreas Halvorsen

Halvorsen začínal dosti netypicky u norské armády, než se přeorientoval na finance. Jeho investiční společnost se jmenuje Viking Global Investors a v roce 2014 měla zisk 550 miliónů dolarů.

Shrnutí

Lidé úspěšní v burzovním obchodování pocházejí z různých prostředí a mají různá vzdělání. Rozhodující u nich nikdy nebyla výchozí pozice, ale motivace, touha a vášeň pro to, co dělají. Ty je dovedly na finanční vrchol. Nikdo z nich neuspěl okamžitě, museli překonat celou řadu překážek, což se jim podařilo především díky jejich vytrvalosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *