Ach, ty podvody

BDSwiss
Český Jakub náhodou sdílí stejnou doménu s mnoha zahraničními Davidy se stejným příběhem u stejného brokera?

Při běžném surfování po internetu jsme narazili na reklamu, která nás přesměrovala na stránky o obchodování binárních opcí. Jak jistě tušíte, prostudovali jsme si je se zájmem. A jednalo se o další podvod s cílem natlačit lidi do neuváženého obchodování.

Stránky zprovoznil jakýsi Jakub na doméně the-binary-trader.biz, ale první varovný signál přichází vzápětí, na stejné doméně leží stránky se stejným příběhem jakéhosi Davida, ale v několika různých jazycích.

Obrázky z videií ukazují stejnou chvíli, kdy se tento údajný obchodník přihlásil do obchodní platformy, ale pokaždé je to příběh v jiném jazyce. To je první důkaz, že se jedná o zmanipulované obrázky a podvod.

obchody
Pro druhý obchod se vrátil v čase o několik týdnů.

Ale pojďme dál. Jak doporučuje český Jakub obchodovat binární opce? On vlastně žádný návod nemá. Říká sice, že byste měli obchodovat podle trendu, ale když pak ukazuje své obchody, tak v jednom případě ohlásí velice úsměvný nesmysl, že „když jde cena dlouho jedním směrem, musí se už otočit, protože nemůže takhle pokračovat donekonečna“.

To je přesně ten styl protitrendového obchodování, před kterým často varujeme, vede k dlouhodobým ztrátám. Aby byla zábava kompletní, Jakub si pak řekne, že přeci jen otevře obchod na stejném aktivu i po směru trendu. Takže obchoduje zcela bez plánu.

Samotné obchody jsou pak nejlepším důkazem, že je celé video zmanipulované. Když totiž Jakub zadává první obchod s expirací za několik minut, je u něj datum 16. 2. 2015. O chvíli později zadává další obchod na jiném měnovém páru s údajně stejnou expirací, ale je u něj datum 28. 1. 2015. Hm, takže Jakub asi umí cestovat čase, což je splněný sen každého obchodníka…

Závěr

Cílem těch zmanipulovaných stránek evidentně je natlačit lidi do obchodování s přesvědčením, že se jedná o triviální záležitost, na které můžete ihned vydělávat bez jakýchkoliv příprav. Mimochodem tlačí vás k brokerovi Banc de Swiss (BDSwiss), se kterým sice nemáme osobní zkušenosti, ale pochybujeme o něm už proto, že zneužívá image švýcarského bankovnictví, i když se Švýcarskem nemá vůbec nic společného.

Musíme tedy jen zopakovat, že obchodování je vážná věc. Ano, binární opce vám můžou vydělávat peníze, ale nejdříve se musíte naučit základy a připravit si a otestovat obchodní strategii. A začátky by určitě měly vést přes demo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *