Analýza obchodních výsledků

analyzaV našich článcích jsme se doposud věnovali obchodování binárních opcí především z pohledu nováčka, který se chystá začít.

Probrali jsme si fáze příprav od backtestingu a budování strategie, přes obchodování na demo účtu, až po přechod na živý účet. Pokud jste vše udělali správně, mělo by se vám dařit vydělávat peníze. Tím ale celý proces nekončí.

Své výsledky totiž často můžete poměrně snadno zlepšit tím, že analyzujete své reálné obchodní výsledky. Zaměřit se při tom můžete na několik aspektů. Pokud si vedete detailní obchodní deník, bude těch aspektů víc, než pokud si jen prostudujete výpis obchodů z obchodního účtu u brokera.

Chyby

První věc, kterou můžete korigovat, jsou chyby, kterých se dopustíte při obchodování. Můžou být různé, ale důsledkem je vždy chybný vstup do obchodu nebo vynechaný obchod. Pokud si vedete deník, což velmi doporučujeme, podívejte se, jestli se nějaké chyby neopakují pravidelně. Ty se pak snažte eliminovat.

Kdy obchodovat

Z vašich obchodních výsledků můžou vyplynout zajímavá data, co se týče času obchodování a délky vašich obchodních seancí. Můžete například zjistit, že lepší výsledky míváte ráno nebo dopoledne, zatímco večer horší. V takových případech je dobré se zamyslet nad tím, jestli to je dáno charakterem trhů, nebo třeba spíš vaší únavou nesoustředěním. V každém případě můžete své poznatky využít k úpravě obchodního harmonogramu.

Platí to také z pohledu délky obchodování. Pokud obchodujete třeba tři hodiny, můžete zjistit, že v poslední hodině míváte horší výsledky (nesoustředění), takže vám zkrácení obchodní seance na dvě hodiny může přinést celkově vyšší zisky.

Jaké trhy obchodovat

Při analýze svých výsledků se podívejte také na jejich rozložení podle aktiv. Můžete například zjistit, že máte lepší úspěšnost na komoditách než na měnách. U některých aktiv můžete dokonce zjistit, že se vám dlouhodobě nedaří je obchodovat ziskově. Může to být dáno jejich specifickým chováním, a v takových případech může být lepší určitá aktiva ze svého portfolia vyřadit. Nebo alespoň upravit svůj money management.

Jaké binární opce obchodovat

Pokud obchodujete více druhů opcí, podívejte se, jestli se vaše výsledky neliší právě z tohoto pohledu. Můžete třeba zjistit, že na high/low máte podstatně vyšší úspěšnost než na minutových opcích. Opět můžete odhalit, že některé druhy jsou pro vás dokonce ztrátové a že by bylo lepší je z portfolia vyřadit.

Jaké splatnosti obchodovat

Dalším poučným pohledem na obchodní výsledky může být třídění podle splatností. Může se stát, že nejlepší výsledky budete například mít s opcemi se splatností 15 až 30 minut, zatímco u delších nebo kratších budou vaše výsledky výrazně horší. To všechno opět můžete využít pro korekce svého obchodního plánu.

Závěr

Obchodní strategie není dogma, dokonce ani když vám přináší zisky. Nebojte se proto analyzovat své obchodní výsledky z různých úhlů pohledu. Můžete přijít na věci, které vám umožní zlepšit výsledky poměrně jednoduchým způsobem.

I když jsou binární opce velmi prosté, obchodování stále má mnoho aspektů a ne všechny trhy mají stejné chování. Proto i poměrně univerzální strategii může prospět, když svůj obchodní záběr trochu zúžíte. Z jakého pohledu, to vám ukáže vaše analýza. Důležité je ji dělat na dostatečně velkém vzorku obchodů, na 100 a více.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *