Bez ověření totožnosti už nebude možné ani začít obchodovat

totoznostPro mnoho lidí, kteří se chystají začít s obchodováním binárních opcí, to bývá překvapení – broker po nich chce kopii osobního dokladu a dokumentu s adresou trvalého bydliště. Jak už jsme si ale vysvětlili, jedná se o zcela běžné ověření totožnosti, které musí každý regulovaný broker učinit, je to jeho povinnost.

Důvod je na straně legislativy, jde především o zákon proti praní špinavých peněz. Proto musí každý broker po svých zákaznicích chtít doklady potvrzující jeho identitu. Pokud by ji neověřoval, regulační orgány by mu odebraly licenci a broker by musel skončit. Zákony tento postup vyžadují nejen v Evropské unii, ale také třeba v USA nebo Austrálii, v podstatě ve všech zemích s vyspělými finančními trhy.

A legislativa se neustále zpřísňuje, v minulosti stačilo, když k ověření totožnosti došlo někdy po otevření obchodního účtu. Pak bylo nutné ji ověřit nejpozději před prvním výběrem peněz. A nyní přichází další zpřísnění, úřady začínají chtít, aby brokeři ověřili identitu obchodníka už při prvním vkladu peněz na účet.

U binárních opcí s tím tento měsíc začal broker Topoption a my jsme v této souvislosti zaregistrovali několik překvapených reakcí obchodníků, proto se o tom zmiňujeme. Ostatní brokeři budou muset dříve nebo později následovat.

Ostatně něco podobného se dělo také u forexových brokerů, společnost Plus500 musela nedávno zmrazit obchodní účty mnoha lidem proto, že nebyla řádně ověřena jejich totožnost. Aby vyhověla britské legislativě (je regulována FCA), musela tento krok učinit a co nejrychleji uvést všechny účty do pořádku, aby lidé mohli dál obchodovat.

Proces ověřování obvykle netrvá déle než pár dní, tedy pokud nedojde k mimořádnému náporu jako u zmíněného Plus500, ale postupem času může dojít k jeho zrychlení. Na trhu se totiž objevují automatizovaná řešení pro posouzení a schválení nahraných dokladů, která ve většině případů dokáží proces ověření totožnosti vyřídit okamžitě. Čas ukáže. Naštěstí ověření identity nemusíte absolvovat každý den, čeká vás jen jednou, při otevření účtu.

One thought on “Bez ověření totožnosti už nebude možné ani začít obchodovat

  1. Mna by skor zaujimalo, kde si mozem pozriet hospodarske vysledky spolocnosti, ktora prevádzkuje top option,, ako a či su vobec solventny.. Tak ako je u nas register učtovnych zavierok či aj na cypre niečo nie je také. Oni chcú poznať klienta dopodrobna ale vykazy nechcu poslat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *