Binární a krypto novinky 2/2018: Neplatící brokeři

Začátek roku 2018 přinesl další negativní zprávy o neregulovaných brokerech a jednom podvodu s kryptoměnami.

UB4Trade neplatí

UB4Trade brokerUB4Trade je broker binárních opcí, který si vysloužil varování ze strany novozélandského regulačního úřadu FMA.

Ten uvedl, že broker není regulovaný, navíc ani nevyplácí peníze klientům. Výběry z účtů jim zkrátka blokuje a nijak se k tomu nevyjadřuje.

Spot2Trade nemá licenci

Rakouský regulační úřad, který stejnou zkratku jako výše uvedená novozélandská FMA, upozornil na brokera Spot2Trade. Ten nabízí binární obchodování, ale není regulovaný, takže na to nemá žádné oprávnění, platí to i pro Českou republiku.

Neregulovaný LionsTradeFX

Z názvu LionsTradeFX by se mohlo zdát, že se tento broker zabývá forexovým obchodováním, ale ve skutečnosti nabízí binární obchodování opcí. Ale neregulovaný, takže opět platí, že nejen v Evropské unii působit nesmí. Ani například v Kanadě, odkud na něj přišlo varování ze strany úřadu BCSC.

Velká Británie se pustila do regulace

Po dlouhém odkladu začala konečně i Velká Británie regulovat binární opce jako investiční nástroj. Při této příležitosti tamní regulátor FCA připravil seznam neregulovaných subjektů, které nabízejí binární obchodování opcí nelegálně. Zatím je v tomto seznamu 94 brokerů a jejich spřízněných projektů.

Bitconnet má první červenou

Tento týden jsme varovali před podvodem s kryptoměnami Bitconnect a jeho klony, které se rychle množí. Bitconnectu si všimnuli už i ve Spojených státech, a to konkrétně v Texasu. Tamní úřady konstatovaly, že Bitconnect provozuje nelegální aktivity, a nařídil mu, aby s nimi skončil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *