Binární a krypto novinky 3/2018: Tak nám zkrachoval Bitconnect

Významná korekce na trhu kryptoměn přinesla očekávaný pád podvodu Bitconnect, což připravilo mnoho lidí o mnoho peněz.

Bitconnect

Bitconnect podvodBitconnect vznikl na začátku loňského roku jako naprosto zjevné Ponziho schéma, tedy pyramidová finanční hra, která vyplácí zisky z nových vkladů.

Důmyslná kombinace vlastní kryptoměny a svázanosti s bitcoinem umožňovala Bitconnectu přežívat a fungovat celkem dlouho. Jenomže pak přišel letošní leden a velká korekce všech kryptoměn, což byla pro Bitconnect fatální rána podobně jako finanční krize z let 2007 a 2008 pro Bernieho Madoffa.

Podvodný koncept se tak odhalil v plné nahotě, provozovatelé systému rozprodali, co se dalo a lidem se z účtů vypařily miliardy. Jak už jsme ale uvedli v našem varování, podobných podvodů s kryptoměnami je celá řada, kromě Bitconnectu také BitconnectX, Ethconnect nebo XRPconnect.

Jak je poznat? Když vám někdo slibuje zhodnocení v desítkách procent za měsíc jen za to, že mu poskytnete své peníze, něco není v pořádku.

Nebo když má někdo prezentace, jako je vidět na následujícím videu.

Spotoption končí s binárními opcemi, Topbinary také

Kdysi největší dodavatel obchodní platformy pro binární opce vyhlásil konec tohoto investiční nástroje ve svém řešení. Souvislost to patrně bude mít s tím, že svoji platformu pronajímal komukoliv, včetně podvodníků, kteří připravili spoustu lidí o spoustu peněz.

To mimo jiné vyústilo v zátah FBI v sídle Spotoption před několika dny. Spotoption ale bude fungovat dál, alespoň prozatím, v jeho platformě však zůstanou jen CFD.

Ve stejnou dobu ohlásil svůj konec broker Topbinary, což pravděpodobně spolu souvisí, protože na binární opce používal právě platformu Spotoption.

One thought on “Binární a krypto novinky 3/2018: Tak nám zkrachoval Bitconnect

  1. Sa nam to tu dop*dele osekáva ako nikdy. Aj stockpair skoncil.

    Neviete poradit nejakých inych brokerov okrem IQoption ? Ak chcem diverzifikovat a otvarat viac obchodov sucasne tak uz pomaly nemam kde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *