Binární a krypto novinky 42/2017: Podvodný broker Greenfields Capital z Česka?

Uplynulé dva týdny přinesly řadu novinek o brokerech binárních opcí.

První výplata OTN tokenů

Na začátku tohoto týdne proběhla první emise kryptoměny OTN. Celkem 350 tisíc tokenů bylo rozdáno lidem, kteří v předchozím týdnu obchodovali kryptoměny u brokera IQ Option. Dostávat OTN tokeny zdarma budou obchodníci po dalších 103 týdnů.

Greenfields Capital

Broker Greenfields CapitalGreenfields Capital je neregulovaný broker binárních opcí, který podle všeho doposud uniká pozornosti regulačních úřadů.

Jak si ale všiml server A1Finance.cz, tento broker má vazby na Českou republiku, protože za ním údajně stojí společnost Yolenger z Uhříněvse. Tuto společnost ovládají zahraniční osoby z Bulharska a Marshallových ostrovů.

Od publikace odkazovaného článku se navíc údaje na stránkách brokera změnily a nyní údajně patří pod britskou či estonskou společnost, informace jsou poněkud matoucí.

Podstatné je, že na Greenfields Capital lze dohledat spoustu stížností od klientů, kterým nevyplácí peníze, nebo jim dokonce bez jejich souhlasu strhává peníze přes platební kartu. Takže pozor na něj!

OptionInt

Od italského regulačního úřadu CONSOB přišlo varování na brokera OptionInt. Je neregulovaný, nemá žádné oprávnění poskytovat služby nejen v Itálii, ale ani v žádné jiné zemi Evropské unie.

Silver Trade, Shtern Group, Aidan Trading

V Kanadě platí jiné zákony a jiné podmínky regulace, ovšem i tak jsou varování tamních regulátorů často důležitá i pro nás, protože poukazují na brokery binárních opcí, kteří nejsou regulovaní nikde na světě.

Je to i případ Silver Trade, Shtern Group a Aidan Trading. První dva brokeři údajně sídlí v Británii, respektive na Maltě, zatímco ten třetí své sídlo dokonce tají. V každém případě je lepší se vyhnout všem třem.

OptionRally a Pro Options

OptionRally a Pro Options jsou dva brokeři binárních opcí, které nespojuje stejný majitel, ale skutečnost, že jim regulační úřad CySEC před časem pozastavil licence.

Oběma se podařilo vytýkaná pochybení napravit a nyní mají oba své licence zpět, a můžou tedy dál fungovat jako regulovaní brokeři v rámci Evropské unie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *