Binární a krypto novinky 44/2017: Obchodníci bitcoinu, pozor na Segwit2x

Tento týden se ve shrnutí důležitých novinek věnujeme kryptoměnám.

Segwit2x

Bitcoin Segwit2xPokud obchodujete bitcoin, ať už přes binární opce, CFD nebo napřímo, věnujte zvláštní pozornost Segwitu2X. Jedná se o změnu kódu, na kterém bitcoin běží a která by měla nastat kolem 16. listopadu (přesný čas určí vytěžení bloku 494784).

Hlavní problém je ten, že nikdo pořádně neví, co nasazení nového kódu přinese. Může vzniknout nový bitcoin (podobně jako v minulosti bitcoin cash a bitcoin gold), ale také nemusí. Není ani zřejmé, která měna by se jak jmenovala, jestli by bitcoinem zůstala ta běžící na původním kódu, nebo jestli by jméno získala ta nová.

Zkrátka je tu příliš mnoho nejasností, a zatímco období před touto změnou (hard fork) provází obdobně jako v minulosti růst ceny bitcoinu, je naprosto nepředvídatelné, co se stane v době realizace změny kolem 16. listopadu. Proto pokud nechcete riskovat, nemějte v tu dobu žádné otevřené obchodní pozice na bitcoinu. Razantní korekce může samozřejmě přijít i dřív.

Reálné užití kryptoměn

Pokud patříte mezi dlouhodobé investory do kryptoměn, může vás zajímat číslo, se kterým přišel Token Report. Podle něj z analyzovaných nových 226 kryptoměn jich je aktivně používáno jen 20, tedy méně než desetina.

Reálné použití je rozumným předpokladem dlouhodobého cenového růstu. Je tedy vidět, že většina kryptoměn dlouhodobý potenciál nemá a že je nutné si pečlivě vybírat, do čeho investovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *