Binární a krypto novinky 46/2017: Dragon Options bez licence

Uplynulé dny přinesly zánik dalšího regulovaného brokera binárních opcí Dragon Options.

Dragon Options se dobrovolně zříká licence

Broker Dragon Options měl problémy se zákony už na jaře, když mu kyperský regulační úřad CySEC pozastavil licenci.

I když ji následně získal poměrně rychle zpět, zjevně se mu už nechce dál fungovat podle pravidel, a proto se Dragon Options na začátku listopadu své licence dobrovolně vzdal. Tím se z něj stal neregulovaný broker, který už nemůže poskytovat své služby nejen u nás, ale v celé Evropské unii.

Británie začne regulovat binární opce

LondýnPozdě, ale přeci. Finanční regulační úřad Velké Británie FCA oznámil, že od příštího roku začne regulovat binární opce stejně jako ostatní finanční nástroje.

My k tomu dodáváme, že konečně, protože Londýn byl často zneužíván podvodnými brokery, kteří si v něm koupili poštovní adresu, a pak se snažili své oběti přesvědčovat mimo jiné právě tím, že sídlí v zemi s vyspělou finanční regulací.

Segwit2x ano nebo ne?

Před dvěma týdny jsme informovali o plánovaném nasazení upraveného kódu Segwit2x kryptoměny bitcoin, přičemž od té doby došlo ke dvěma obratům. Změnu její autoři nejdříve odvolali z nedostatku podpory, aby nakonec skupinka nespokojených těžařů oznámila, že ji stejně nasadí.

K nasazení má dojít dnes, což může kolem bitcoinu vyvolat menší zmatky. Ovšem vzhledem k tomu, jak malou podporu Segwit2x má, je pravděpodobnější, že se nic významného nestane. Přesto raději pozor, pokud máte s bitcoinem co dočinění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *