Binární a krypto novinky 48/2017: Držitelé bitcoinu gold můžou přijít o peníze

Tento týden se ve zprávách věnujeme závažnému problému kryptoměny bitcoin gold a neregulovaným brokerům.

Napadený bitcoin gold

Bitcoin GoldBitcoin gold je jednou z několika nových kryptoměn, které vznikly odštěpením od původního bitcoinu. Jeho síť byla od začátku pod náporem různých útoků, přičemž závažnému průniku došlo u peněženky pro Windows.

Mezi dny 21. 11. 2017 a 25. 11.2017 byla pod oficiálním odkazem ke stažení peněženka obsahující cizí kód, který do ní dostali hackeři. Tvůrci bitcoinu gold zatím nevědí, co bylo cílem infikované aplikace, ale upozornili, že v ohrožení můžou být nejen bitcoiny gold, ale všechny ostatní kryptoměny uživatele, který infikovanou aplikaci instaloval. Je nutná důsledná kontrola zařízení a bezpečný převod kryptoměn do jiných peněženek.

Brokers Option

Brokers Option je broker binárních opcí, jenž údajně má pobočky ve Švýcarku a ve Velké Británii. Ve skutečnosti ale sídlí na Marshallových ostrovech a není regulovaný.

Kvůli údajné pobočce ve Švýcarsku se na něj podíval tamní regulátor FINMA, načež ho zařadil na svoji černou listinu.

uTrader

uTrader je broker binárních opcí, který také sídlí na Marshallových ostrovech. Z toho plyne, že není regulovaný. Nemá oprávnění poskytovat investiční služby ve všech zemích, kde jsou regulované.

Že zákony nedodržuje, upozornil kanadský regulační úřad BCSC. uTrader se snaží získat zákazníky nejen v Kanadě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *