Binární a krypto novinky 51/2017: Černý pátek kryptoměn, co se stalo?

Kryptoměny se připravují na svátky významným propadem, zatímco z USA přišlo varování před neregulovanými brokery a roboty.

Černý pátek kryptoměn

Propad kryptoměn
Dvouciferné ztráty zasthily téměř všechny kryptoměny. Zdroj: Coinmarketcap.com

Pokud jste v obchodování kryptoměn nováčci, možná jste z dnešního dění v šoku. 97 ze 100 největších kryptoměn významně ztratilo na hodnotě, propady jsou v některých případech opravdu velké a bleskurychlé. Inu, vítejte ve světě kryptoměn.

Kryptoměny jsou velmi volatilní, a když rapidně posilují o desítky procent za den, všichni slaví a zapomínají si uvědomovat, že stejně rychle to všechno může jít dolů. A to se děje právě dnes.

Vězte však, že obdobných propadů bylo na kryptoměnách už mnoho a zatím vždy se z nich trhy poměrně rychle vzpamatovaly a následně vytvořily nová historická maxima. Historie samozřejmě není zárukou toho, že se vše bude stejným způsobem opakovat, to zaručit nemůže nikdo, ale je dobré vědět, že se dnes neděje nic, co se nedalo čekat.

Co za tak masivními propady stojí? Samotné vybírání zisků to nebude, jelikož prodávající má zájem na prodeji za co nejvyšší cenu, takže by své pozice rozpouštěl postupně, aby trh neshodil. Současná situace musí být spojená ještě s něčím dalším, pravděpodobně se snahou znovu nakoupit za co nejnižší ceny.

Každopádně se opět potvrzuje, že ani kryptoměny nejsou trhem drobných investorů, už dlouho nám tu plavou pořádné velryby, které dokáží řádně rozčeřit vody.

Dnešek také ukazuje, jak je důležité mít svá obchodní rozhodnutí podložená solidní analýzou. Pokud držíte kryptoměny, kterým věříte, které mají reálné užití, reálnou poptávku, a ne pouze spekulativní, a potenciál do budoucnosti, budete v obdobných situacích klidnější.

Varování z USA

Americký regulační úřad CFTC identifikoval 21 neregulovaných subjektů, které nabízejí burzovní obchodování, aniž by na to měly oprávnění. Patří mezi ně nejen brokeři binárních opcí a Forexu, ale také obchodní roboti.

Astercap Ltd. Fundix Inc.
Broker Official Global Consulting Group
Axetrades Goldex Technology Limited
B&K Investment K2 Investing
Binary Mate Markets The World
Binary Options Ltd. Options Robot
Binary Options Robot Signals Binary
Capital City Markets Suomen Kerran LP d/b/a/ Finministry
DineroLibre Trade24 Global Ltd.
Finance Group Corp. UTC Broker
Forward Option

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *