Binární novinky 13/2017: Topoption má pozastavenou licenci

Ve zprávách ze světa binárních opcí se tento týden věnujeme problémům brokerů s regulačními úřady, zejména Topoption.

Topoption bez licence

Kyperský regulační úřad CySEC oznámil, že na 10 dní pozastavil licenci společnosti Leadtrade. Důvodem je nedostatečný vlastní kapitál firmy.

O licenci tak přicházejí všichni brokeři provozovaní touto společností: Topoption, OptionsClick, Prestige Option, Excellence Option a Platinium Option.

Topoption patřil několik let mezi nejlepší brokery, ale pak několikrát změnil majitele a ten poslední – Leadtrade – zjevně nevzal věci za správný konec. Topoption proto ztratil místo v našem seznamu doporučených brokerů. Pokud potřebujete pro obchodování češtinu, jako alternativu nyní vidíme Topbinary.

Pozastavená licence znamená, že Topoption musí zastavit obchodování s binárními opcemi a umožnit zákazníkům vybrat peníze z účtů. Od regulátora má 10 dní na to, aby dal věci do pořádku, aby se mu vrátila licence.

Pokud by měly nastat větší problémy, platí, že peníze na obchodních účtech u brokera jsou u každého klienta pojištěny do výše 20 tisíc eur.

Pro Option a Dragon Options také s pozastavenou licencí

Kromě Leadtrade suspendoval CySEC licenci také brokerům ProOption a Dragon Options. Oběma ze stejného důvodu, tedy kvůli nedodržení požadavků na vlastní kapitál.

AMF varuje před nelicencovanými brokery

Francouzský úřad pro regulaci finančních trhů AMF zařadil na svoji černou listinu další brokery binárních opcí, kteří jsou neregulovaní, a tudíž operují bez potřebného oprávnění:

  • Agenda Invest
  • Group Investmen
  • La Bastille and Partners
  • Le Partenaire Financier
  • Market Options
  • Owpremium
  • Swiss XM
  • TP Markets

Varování před CWA Options

Z Velké Británie přišlo od tamního regulátora FCA upozornění na brokera binárních opcí CWA Options, který sice údajně sídlí v Londýně, ale nemá žádnou licenci, tudíž je neregulovaný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *