Binární novinky 21/2017: Zakáže CySEC binární opce?

Tento týden se ve zprávách podíváme na výhrůžku kyperského regulačního úřadu CySEC a na další varování před neregulovanými brokery.

Skončí binární opce na Kypru?

Kypr je sídlem velké většiny evropských regulovaných brokerů binárních opcí a tamní regulační úřad CySEC upozornil brokery, že jim může ukončit byznys. Šéfka CySECu totiž na iFX Expo International pronesla, že zákaz binárních opcí je možnou variantou budoucího vývoje.

Jako důvody uvedla, že určování ceny binárních opcí není transparentní, a konflikt zájmů (brokerů?). To je zvláštní z toho pohledu, že to byl právě CySEC, kdo nedávno stanovil metodiku pro určování cen a nadiktoval ji všem brokerům.

Náš názor je ten, že se spíš CySEC snaží na jedné straně ukázat zbytku světa, že na regulaci dál pracuje, na straně druhé se snaží vyvinout tlak na brokery, aby se co nejrychleji přizpůsobili. Ovšem ani případný zákaz nemusí pro brokery znamenat konec, protože jak ukázal Spotoption, binární opce se dají zamaskovat pod rouškou CFD.

A konečně dodejme, že problémem podle nás nejsou binární opce jako takové, ale podvody, které je zneužívají a slibují velké zisky za nicnedělání.

Pozor na Toroption, OptionCM a 53option

Španělský finanční regulační úřad CNMV si všiml dalších tří brokerů, kteří se snaží operovat v jeho jurisdikci, aniž by na to měli oprávnění. Toroption, OptionCM a 53option jsou těmito neregulovanými brokery, kteří oslovují mimo jiné španělské rezidenty.

Tito brokeři nemají vůbec žádnou licenci, tudíž nesmí nabízet své služby v žádné zemi, ve které jsou binární opce regulované jako investiční nástroj.

6 thoughts on “Binární novinky 21/2017: Zakáže CySEC binární opce?

  1. Mysleli tým koniec binárnych opcii u forex brokerov alebo komplet aj u tých ako IQoption ?

      1. myslené je to teda vo fínále len ako zrušenie komplet licencií. lebo s brokermi by nespravili nič logicky nie? akurát by ostali neregulovaný, ale to neznamená, že napr na kvalite ako IQoption by klesol. ak to správne chápem.

        1. Zakázali by binární opce jako produkt. Takže například IQ Option by mohl pokračovat s klasickým opcemi, binární by musel vyřadit z nabídky. Brokeři, kteří mají jen binární opce, by buď museli zařadit jiný nástroj, nebo by jim v nabídce nic nezbylo a museli by skončit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *