Binární novinky 2/2017: IQ Option Robots končí

V prvním letošním přehledu zpráv o binárních opcích se věnujeme hlavně brokerovi IQ Option.

IQ Option Robots končí

Loni na podzim spustil broker IQ Option službu IQ Option Robots, která umožňuje automatizování obchodních strategií a jejich sdílení s ostatními. To v kombinaci s možností testovat strategie na neomezeném demo účtu bylo zajímavým nástrojem pro řadu obchodníků a v podstatě také bezkonkurenčním.

Dnes ale broker trochu překvapivě oznámil, že 17. ledna službu IQ Option Robots ukončí. Mezi důvody uvedl technickou nevyváženost a důležitost integrity a respektu k zákazníkům.

Z vyjádření brokera tedy nejsou úplně zřejmé konkrétní důvody, ale my si troufneme spekulovat. Soudě podle příspěvků různých uživatelů v diskuzních fórech si totiž mnoho lidí pletlo službu IQ Option Robots s hotovými roboty, které jim zaručeně měly vydělávat peníze. Zatímco ve skutečnosti šlo o platformu, na které je možné automatizovat, testovat a sdílet strategie s ostatními. Jinými slovy vývojové prostředí a sociální síť v jednom.

A podle toho, co jsme četli, tak si někteří lidé prostě mysleli, že si vyberou robota, který ukazuje za nějaké období pozitivní čísla, nechají ho rovnou obchodovat s vlastními penězi, a robot jim bude navždy vydělávat.

Tak to ale samozřejmě nefunguje a ani to tak nebylo míněno, popsali jsme to v našich článcích o IQ Option Robots zde a zde. Naší spekulací tedy je, že se až mnoho uživatelů tímto způsobem pletlo, ztratilo peníze a pak z toho vinilo brokera. Což je něco jako vinit Microsoft z toho, že vám někdo napsal sprostý dopis ve Wordu… Ale stalo se a IQ Option roboti končí.

IQ Option zajišťuje férové plnění objednávek

IQ Option se týká také druhá zpráva. Loni na podzim tento broker dostal pokutu od regulátora CySEC, který mu vytkl hned několik pochybení. Většina se nijak nevymykala z víceméně administrativních nedostatků, kterých se dopustilo mnoho brokerů a zaplatilo za ně v loňské vlně pokut, které CySEC rozdával.

Jedno provinění ale bylo horší, a to konkrétně, že IQ Option údajně nezajistil ve všech případech co nejlepší plnění objednávek svých klientů. Jelikož nám se konkrétních stížností na IQ Option nikdy nedostalo, čekali jsme, jak se situace vyvine dál.

IQ Option se nakonec podařilo prostřednictvím důkazů regulátora přesvědčit, že vždy zajišťoval co možná nejlepší plnění klientských objednávek, a tak CySEC pokutu za toto provinění zrušil.

Banc de Binary přechází do „ilegality“

Pod tíhou klientských stížností se broker Banc de Binary rozhodl vzdát své kyperské licence, takže se stává z našeho pohledu neregulovaným brokerem. Už tedy nesmí nabízet a poskytovat své služby lidem nejen z ČR, ale z celé Evropské unie.

Na Banc de Binary jsme dostali mnoho stížností, proto nikdy nepatřil do našeho seznamu ověřených brokerů. Medializace zákaznických stížností v Británii dokonce loni vyústila ke zrušení sponzorské smlouvy s Banc de Binary ze strany fotbalového klubu Southampton FC.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *