Binární novinky 23/2017: Apple zakázal aplikace na binární opce

Tento týden se v přehledu zpráv věnujeme zvláštnímu kroku Applu a opět neregulovaným brokerům.

Apple zakazuje binární opce

Společnost Apple, jenž stojí za produkty jako iPhone nebo iPad, se odhodlala ke změně podmínek ve svém App Storu (úložiště mobilních aplikací), která zakazuje aplikace, jenž umožňují obchodování binárních opcí.

To znamená, že brokeři už nesmí v rámci App Storu nabízet své aplikace určené pro mobilní obchodování na zařízeních společnosti Apple. Důvodem jsou četné stížnosti uživatelů, kteří se cítí podvedeni některými brokery.

Náš názor je, že se stejně jako v případě zákazu reklamy na binární obchodování v Belgii jedná o ne příliš šťastné řešení. Apple mohl místo toho povolit aplikace jen regulovaným brokerům. Protože problém je stále stejný, dlouhá řada pokoutných společností s anonymními vlastníky zneužívá pod rouškou brokera binární opce pro okrádání lidí. Prostě vyberou vklady a výběry už neumožní.

K pročištění trhu by prospělo, kdyby regulátoři a ostatní aktéři spojili své síly k vytlačení neregulovaných brokerů a ke kvalitní regulaci těch regulovaných. Zneužívá se prakticky cokoliv, ve světě investic obzvlášť, proto nemá smysl omezovat zneužívané, ale bylo by lepší se zaměřit proti zneužívajícím.

Boss Capital, TR Binary Options, Option500

Boss Capital je neregulovaný broker se špatnou pověstí, který sbírá jedno varování od regulátora za druhým. V uplynulých dnech ho na své černé listiny zařadili BCSC (Britská Kolumbie) a MSC (Manitoba). MSC k němu přidala další neregulovanou makléřskou společnosti – Option500, BCSC pak ještě TR Binary Options.

Stern Options

Dalším neregulovaným brokerem, který si získal pozornost regulátora, tentokrát britské FCA, je Stern Options. Tohoto brokera dobře známe, protože jsme ho viděli ve spojení s velkým množstvím binárních podvodů.

2 thoughts on “Binární novinky 23/2017: Apple zakázal aplikace na binární opce

  1. Premyslali ste kde by sa dali obchodovat nejake podobne nastroje ako binarne opcie keby binarne skoncili ? ja momentalne obchodujem u viacerych brokerov z dovodu diverzifikacie, ale napr topoption uz odpadol a podobne. Kde by sa dalo obchodovat nieco podobne dajme tomu napr v 30 minutovych intervaloch ? maju klasicky FX brokery nejaku takuto moznost ?

    1. Jsem přesvědčený o tom, že binární opce neskončí. Když s nimi nemá problémy švýcarská finanční a investiční regulace, musí to jít i jinde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *