Binární novinky 25/2017: Topoption skončil a už se nemůže vrátit

Tento týden se ve zprávách o binárních opcích věnujeme strastem vybraných brokerů.

Definitivní tečka za Topoption

Konec TopoptionO tom, že se u nás kdysi velmi populární broker Topoption rozhodl ukončit činnost, jsme informovali už v dubnu. Otázkou bylo, co současný majitel této značky Leadtrade podnikne dál, jestli ze svých brokerů třeba neudělá jednoho velkého.

Teď už víme, že ať už udělá cokoliv, pro nás to nebude mít žádný význam, protože už to bude mimo evropskou regulaci. Leadtrade měl licenci původně jen pozastavenou, ale regulační úřad CySEC oznámil, že se Leadtrade své licence definitivně vzdal.

Kromě Topoption mu patří ještě brokeři Excellence Option, Optionsclick, Prestige Option a Platinium Option. Pro všechny tyto brokery platí, že jsou definitivně bez oprávnění poskytovat své služby v České republice.

Pozor na Buzztrade, Binary Royal a Investing Area

Společnost Airfinance Pro, která provozuje brokery Buzztrade, Binary Royal a Investing Area, potkal podobný osud jako Leadtrade, dobrovolně se vzdala své investiční licence.

Ovšem nastal jeden rozdíl, Airfinance Pro zřejmě nevyřadila všechny své brokery z provozu, jak by podle zákona měla, a neoznámila CySECu, jestli už vyrovnala všechny své závazky. Kyperský regulátor proto před brokery této firmy nyní varoval.

Capital Markets Banc

Capital Markets Banc (CMB) je broker, který se kromě binárních opcí věnuje také forexu. Pobočky má mít v Dominice a ve Velké Británii.

Britský regulátor Financial Conduct Authority ovšem upozornil, že je Capital Markets Banc broker neregulovaný, a proto před ním vydal varování. Nemá žádné oprávnění ani pro Českou republiku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *