Binární novinky 27/2017: Také 24option se zříká binárních opcí

Uplynulý týden přinesl konec aktivit na poli binárních opcí dalšího velké brokera.

24option mění zaměření

Broker 24option24option patřil mezi největší a nejstarší brokery binárních opcí, ale stejně jako minulý týden Anyoption se rozhodl s binárními opcemi skončit.

Současní zákazníci s nimi mohou do odvolání obchodovat, ale noví zákazníci už dostanou účty jen na Forex, respektive CFD.

Podobně jako u Anyoption tohoto kroku nijak nelitujeme, protože 24option měl taktéž problémy s reputací, dokonce loni dostal kvůli svému chování vůči klientům zákaz působení ve Francii, který dokázal zvrátit až po roce.

Varování z Francie

Na poli regulace binárních opcí velmi aktivní francouzský úřad AMF varoval před pěticí brokerů: CBF Financial, Toro Next, Easy Gestion, 4U Group a Luxembour Capital Finance.

Pro všechny tyto brokery platí, že jsou neregulovaní, a nemají tudíž oprávnění poskytovat služby nejen ve Francii, ale také v České republice.

Pozor na AIG Options / CMC Options

Britský regulátor Financial Conduct Authority si všimnul neautorizovaných aktivit brokera AIG Options / CMC Options. Jedná se o neregulovanou makléřskou společnost, která opět nemá oprávnění pro Británii, ani pro ČR.

WLT Investments a GBO Capital

A konečně poslední varování před neregulovanými brokery přišlo tento týden ze Španělska. Tamní regulační úřad CNMV zařadil na svoji černou listinu WLT Investments a GBO Capital.

Jedná se o brokery, kteří bez oprávnění oslovují obyvatele Španělska. Oprávnění působit na trhu nemají pochopitelně ani pro ČR.

2 thoughts on “Binární novinky 27/2017: Také 24option se zříká binárních opcí

  1. Zdravím Vás, znamená to, že 24option funguje stále dobře na měnové páry? Mimochodem, jaký automatický trader doporučujete?

    1. Dobrý den, 24option podle mě není dobrý broker, mimo jiné kvůli tomu nedávnému zákazu, co měl Francii. Binární opce už nenabízí. Měnové pár u něj obchodovat lze, ale napřímo, ne přes binární opce. Je to jiný typ obchodování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *