Binární novinky 31/2017: Pozor na mobilní aplikace na binární opce

Tento týden se ve zprávách věnujeme zjištění ASICu o aplikacích pro mobilní zařízení a binární opce.

Analýza ASICu

Mobilní aplikace na binární opceASIC je zkratka pro Australian Securities and Investments Commission, neboli australského regulátora finančních trhů. Ten v březnu letošního roku analyzoval více než 330 mobilních aplikací které podle všeho byly nabízeny neregulovanými subjekty z pohledu Australanů.

63 procent těchto aplikací pocházelo od brokerů a umožňovalo obchodování. 25 procent aplikací bylo od poskytovatelů obchodních signálů, zatímco zbytek byl od subjektů, které se snažily přimět lidi k obchodování.

ASIC konstatoval, že mnoho z těchto aplikací klamavě informovalo o binárním obchodování, zveličovalo potenciální zisky a zamlčovalo nebo bagatelizovalo rizika s ním spojená. 80 procent aplikací rizika vůbec nezmiňovala.

A konečně některé aplikace sbíraly pod rouškou výuky obchodování osobní data uživatelům, která se pak dostala do rukou agresivních prodejců, kteří lidem volali a snažili se je dotlačit k obchodování, hraní v kasinu nebo sázení v loterii.

ASIC předal seznam těchto závadných aplikací Googlu a Applu, přičemž obě společnosti je ze svých obchodů odstranily.

A co si z toho vzít jako ponaučení? Do obchodů Googlu a Applu může nahrát své aplikace téměř kdokoliv, takže je třeba si dávat pozor, co do svých mobilů a tabletů stahujeme. Pokud jde o osobní data a obchodování, držte se pouze regulovaných brokerů. V opačném případě vám hrozí ztráty peněz nebo alespoň otravné telefonáty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *