Binární novinky 31/2017: Pozor na mobilní aplikace na binární opce

Tento týden se ve zprávách věnujeme zjištění ASICu o aplikacích pro mobilní zařízení a binární opce.

Analýza ASICu

Mobilní aplikace na binární opceASIC je zkratka pro Australian Securities and Investments Commission, neboli australského regulátora finančních trhů. Ten v březnu letošního roku analyzoval více než 330 mobilních aplikací které podle všeho byly nabízeny neregulovanými subjekty z pohledu Australanů.

63 procent těchto aplikací pocházelo od brokerů a umožňovalo obchodování. 25 procent aplikací bylo od poskytovatelů obchodních signálů, zatímco zbytek byl od subjektů, které se snažily přimět lidi k obchodování.

ASIC konstatoval, že mnoho z těchto aplikací klamavě informovalo o binárním obchodování, zveličovalo potenciální zisky a zamlčovalo nebo bagatelizovalo rizika s ním spojená. 80 procent aplikací rizika vůbec nezmiňovala.

A konečně některé aplikace sbíraly pod rouškou výuky obchodování osobní data uživatelům, která se pak dostala do rukou agresivních prodejců, kteří lidem volali a snažili se je dotlačit k obchodování, hraní v kasinu nebo sázení v loterii.

ASIC předal seznam těchto závadných aplikací Googlu a Applu, přičemž obě společnosti je ze svých obchodů odstranily.

A co si z toho vzít jako ponaučení? Do obchodů Googlu a Applu může nahrát své aplikace téměř kdokoliv, takže je třeba si dávat pozor, co do svých mobilů a tabletů stahujeme. Pokud jde o osobní data a obchodování, držte se pouze regulovaných brokerů. V opačném případě vám hrozí ztráty peněz nebo alespoň otravné telefonáty.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someoneDigg thisShare on StumbleUponBuffer this pageFlattr the authorShare on RedditShare on TumblrShare on Yummly

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *