Binární novinky 40/2016: Vznikne nová burza binárních opcí

Tento týden vám v přehledu přinášíme zprávy o burze Binarex a dalších pokutách pro brokery.

Binarex

binary-optionZatímco v USA se binární opce obchodují jen přes burzy (v současnosti Nadex a Cantor Exchange), v Evropě je to v drtivé většině formou OTC (over the counter), kdy je protistranou obchodu broker, stejně jako například u celé řady forexových společností.

Dodavatel obchodní platformy pro binární opce Tradologic se nyní chystá nabídnout alternativní model. Založí regulovanou evropskou burzu s binárními opcemi, kde budou obchody probíhat přímo mezi obchodníky, zatímco broker, či spíše provozovatel burzy, bude žít výhradně z poplatků, kterými budou jednotlivé obchody zatíženy.

Náš názor je, že je s hodnocením třeba počkat na finální podobu burzy. Podobný model provozuje už britský broker IG a z našeho pohledu je méně srozumitelný (spready, proměnlivá cena…), a tudíž i těžší na obchodování. Bude tedy záležet, jak přesně Tradologic Binarex navrhne a postaví. Více bychom se měli dozvědět letos v listopadu.

IQ Option a OptionRally s pokutou

CySEC rozdával další pokuty brokerům, tentokrát jsou hříšníky IQ Option a OptionRally. IQ Option měl problémy s umístěním hlavního sídla, hodnocením a poskytováním informací, záznamy transakcí, outsourcováním některých činností a ne vždy zajišťoval nejlepší možné plnění objednávek. Zaplatit musel 180 tisíc eur.

OptionRally pochybil s marketingovými materiály, při outsourcingu některých činností, v oblasti bonusů a poskytování informací. Zaplatit musel 138 tisíc eur.

Buzztrade zůstává bez licence

Kyperský regulátor CySEC oznámil, že prodloužil pozastavení licence brokera BuzzTrade. Ten o ní přišel už v červnu, protože soustavně porušoval investiční zákon. Jestli, případně kdy ji dostane zpět, není známo.

2 thoughts on “Binární novinky 40/2016: Vznikne nová burza binárních opcí

  1. „umístěním hlavního sídla, hodnocením a poskytováním informací, záznamy transakcí, outsourcováním některých činností a ne vždy zajišťoval nejlepší možné plnění objednávek“ – to je teda dost vela obvineni

    … ostatnych brokerov uz by ste davno stiahol z odporucani

    1. Bohužel těžko pohledat brokera, který ještě nedostal žádnou pokutu, třeba Topoption už ji v minulosti dostal také. Řídíme se hlavně zkušenostmi reálných uživatelů a zatím si nikdo na nic nestěžoval. Ohromnou výhodou IQ Option je neomezené demo zadarmo, proto ho doporučujeme na vyzkoušení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *