Binární novinky 41/2016: Opět potvrzeno, binární opce jsou investiční nástroj

Tento týden máme v přehledu zpráv soud o status binárních opcí, dvojsečný zákaz v Belgii a varování před brokery.

Holandský verdikt

holandskoHolandský broker binárních opcí Optionclub vedl dlouhodobý spor s úřady o status binárních opcí. Úřednicí si jej přehazovali mezi sebou s tím, že brokera nechce nikdo regulovat, finanční regulátor ani úřad pro regulaci hazardu.

V důsledku toho se broker obrátil na soud, který binárním opcím potvrdil status investičního nástroje, který podléhá standardní finanční regulaci. Celá kauza končí ale až nyní, kdy tento verdikt potvrdil i odvolací soud, takže Optionclub (Optieclub) je definitivně regulovaným brokerem s evropským pasem, který mu umožňuje poskytovat své služby po celé Evropské unii.

Nevydařený zákaz v Belgii

Belgické úřady se rozhodly bojovat proti podvodům, které se nabalují na binární opce a další investiční nástroje, a to úplným zákazem obchodování. Ten vstoupil v platnost v srpnu. Podle průzkumu serveru Leaprate se ale stalo přesně to, co mnozí předpovídali, tedy nárůst obchodování u neregulovaných brokerů, který pravděpodobně přinese nárůst stížností a podvodů.

Trh vyklidili pouze regulovaní brokeři, podvodníci a neregulovaní brokeři si se zákazem hlavu nelámou, naopak usilovně nahání belgické občany, kteří obchodovali u regulovaných společností, jež jim byly nucené uzavřít účty.

STP Markets

Bulharský finanční regulátor upozornil na brokera STP Markets, který má mít sídlo v Londýně, ale nemá žádnou licenci, která by ho opravňovala k poskytování služeb v rámci Evropské unie.

Option Giants

Novozélandský regulátor FMA varoval před brokerem Option Giants. Stojí za ním stejní lidé jako za brokerem Option One, který nevyplácí peníze klientům.

FXGlory

FXGlory nabízí kromě obchodování na Forexu také binární opce a podle italského finančního regulátora Consob není regulovaný nikde v EU, tudíž FXGlory nesmí nabízet své služby ani u nás.

One thought on “Binární novinky 41/2016: Opět potvrzeno, binární opce jsou investiční nástroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *