Binární novinky 43/2016: Pozor na falešnou pomoc od „regulátora“

Tento týden ve zprávách o binárních opcích si řekneme něco nejen o brokerech, ale také o tom, jak bývá zneužívána identita regulačních úřadů.

Jsme CySEC nebo CFTC a chceme vám pomoct

kyprKyperský regulační úřad CySEC, pod nějž spadá většina evropských brokerů binárních opcí, vydal upozornění na podvodníky, kteří zneužívají jeho identitu, případně identitu amerického regulátora CFTC.

Neznámá společnost z Karibiku oslovuje zákazníky brokerů, kteří někdy dostali pokutu, přičemž se představuje právě jako CySEC nebo CFTC. Nabízí při tom, že zákazníkům brokerů získá finanční odškodnění. To je samo o sobě nesmysl, protože pokuta od regulátora brokerovi neznamená žádnou újmu zákazníkům, takže není důvod, aby dostávali jakékoli odškodné.

Celé to končí tím, že si podvodníci řeknou za nabízenou pomoc o poplatek předem. Pokud oběť zaplatí, své peníze už nikdy neuvidí.

BinaryOptionInvestors neříká pravdu

BinaryOptionInvestors je investiční program, který vám má zhodnotit peníze obchodováním binárních opcí. Na první pohled se ale jedná o podvod typu HYIP, protože denní zhodnocení se pohybuje mezi 10 a 18 procenty.

Navíc BinaryOptionsInvestors zfalšoval svojí licenci, žádnou v Belize nemá, a proto před ním varoval regulátor IFSC.

Pozor na Central Option

Central Option je broker binárních opcí, který o sobě tvrdí, že sídlí v Londýně. Pravděpodobně si tam ale jen koupil korespondenční adresu. Regulovaný tento broker totiž není nikde, a tak si postupně zasloužil varování od regulátorů v Kanadě, Hongkongu a Švýcarsku.

Izrael opravdu nechce binární opce

Po zákazu obchodování s binárními opcemi svým rezidentům chce Izrael také zakázat firmám na svém území, aby binární opce nabízeli v zahraničí. V Izraeli totiž sídlí mnoho brokerů, přičemž to oficiálně tají.

V minulosti mnoho brokerů outsourcovalo zejména marketing, to ale v poslední době značně omezila regulace. Takže se teď jedná hlavně o neregulované brokery, se kterými jsou největší problémy. Často udávají sídlo jinde, typicky v Londýně, přičemž ve skutečnosti mají své provozovny v Izraeli. Tito brokeři jsou spojeni s valnou většinou podvodů, a proto se jich chce Izrael zbavit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *