Binární novinky 46/2016: EZTrader dostihla minulost

Tento týden v binárních novinkách o pokutě pro EZTrader a o dalším jednání asociace EUBOA.

EZTrader potrestán v USA

chicagoEZTrader se v minulosti podobně jako Banc de Binary odvážil nabízet binární opce v USA, i když na to neměl potřebnou licenci. A to se mu stejně jako jeho konkurentovi vymstilo, americké úřady ho donutily vrátit peníze a zaplatit pokutu.

EZTrader musel konkrétně vrátit 1,5 milionu dolarů, které získal od amerických obchodníků, a k tomu zaplatit pokutu 200 tisíc za nelegální podnikání v USA. Americký regulační úřad SEC pokutou brokera potrestal také za to, že ve svých materiálech vyzdvihoval možné zisky z obchodování binárních opcí a víceméně mlčel o rizicích, které jsou s ním spojené. Jinými slovy poskytoval zavádějící informace.

Zajímavým údajem je, že jen 3 procenta ze čtyř tisíc amerických klientů EZTraderu vydělalo peníze. To svědčí o tom, jak nepřipravení a neinformovaní se do obchodování pouštěli.

EUBOA jednala o výběrech peněz a bonusech

Nedávno vzniklá asociace evropských regulovaných brokerů binárních opcí a Forexu jednala o nařízení evropského finančního regulátora ESMA. Toto nařízení má zrychlit výběry peněz a odstranit bonusy ke vkladům.

Zatímco brokeři z EUBOA jednoznačně souhlasí s rychlejšími výběry peněz pro zákazníky, o bonusech zatím dál debatují. Nařízení ESMA zatím není závazné, protože ho teprve musí implementovat národní regulátoři jednotlivých zemí EU.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someoneDigg thisShare on StumbleUponBuffer this pageFlattr the authorShare on RedditShare on TumblrShare on Yummly

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *