Binární novinky 46/2016: EZTrader dostihla minulost

Tento týden v binárních novinkách o pokutě pro EZTrader a o dalším jednání asociace EUBOA.

EZTrader potrestán v USA

chicagoEZTrader se v minulosti podobně jako Banc de Binary odvážil nabízet binární opce v USA, i když na to neměl potřebnou licenci. A to se mu stejně jako jeho konkurentovi vymstilo, americké úřady ho donutily vrátit peníze a zaplatit pokutu.

EZTrader musel konkrétně vrátit 1,5 milionu dolarů, které získal od amerických obchodníků, a k tomu zaplatit pokutu 200 tisíc za nelegální podnikání v USA. Americký regulační úřad SEC pokutou brokera potrestal také za to, že ve svých materiálech vyzdvihoval možné zisky z obchodování binárních opcí a víceméně mlčel o rizicích, které jsou s ním spojené. Jinými slovy poskytoval zavádějící informace.

Zajímavým údajem je, že jen 3 procenta ze čtyř tisíc amerických klientů EZTraderu vydělalo peníze. To svědčí o tom, jak nepřipravení a neinformovaní se do obchodování pouštěli.

EUBOA jednala o výběrech peněz a bonusech

Nedávno vzniklá asociace evropských regulovaných brokerů binárních opcí a Forexu jednala o nařízení evropského finančního regulátora ESMA. Toto nařízení má zrychlit výběry peněz a odstranit bonusy ke vkladům.

Zatímco brokeři z EUBOA jednoznačně souhlasí s rychlejšími výběry peněz pro zákazníky, o bonusech zatím dál debatují. Nařízení ESMA zatím není závazné, protože ho teprve musí implementovat národní regulátoři jednotlivých zemí EU.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *