Binární novinky 47/2016: Konec bonusů se blíží

Tento týden se ve zprávách o binárních opcích opět věnujeme bonusům a také boji proti neregulovaným brokerům.

CySEC pracuje na konci bonusů

bonusyPřed časem jsme informovali, že nadnárodní evropský finanční regulátor ESMA chce konec bonusů, které brokeři poskytují ke vkladům. A to proto, že bonusy jsou do splnění obratové podmínky v podstatě jen virtuálními penězi, které uměle zvyšují zůstatek na obchodním účtu a obchodník s nimi nemůže libovolně nakládat.

Aby bonusy skutečně skončily, musí toto rozhodnutí aplikovat národní regulátoři. A podle serveru Leaprate je k tomu blízko kyperský CySEC, pod nějž spadá drtivá většina evropských regulovaných brokerů binárních opcí. Nařízení kyperským brokerům se očekává v nadcházejících týdnech, takže faktický konec bonusů by měl nastat během několika měsíců.

VISA a Mastercard proti podvodům

VISA a Mastercard přijaly spoluzodpovědnost v boji proti podvodným praktikám, a proto nebudou umožňovat vklady na obchodní účty u brokerů, kteří operují nelegálně. Prvním takovým případem je Kanada, jejíž rezidenti jsou cílem velkého počtu neregulovaných brokerů, a tak VISA a Mastercard neumožní těmto brokerům přijímat vklady přes platební karty od kanadských rezidentů. Tímto způsobem chtějí tyto společnosti postupovat i ve vztahu k dalším zemím.

Je ale třeba připomenout, že platební karty jsou jen jednou z možností, jak dostat peníze na obchodní účet, takže tato opatření určitě neznamenají konec neregulovaných brokerů binárních opcí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *