Binární novinky 49/2016: Brokeři a regulátoři implementují konec bonusů

Tento týden ve zprávách o binárních opcích se objevuje především téma bonusů, ale máme tu také jedno varování.

CySEC a FCA o bonusech a pákovém efektu

britanieJak jsme již avizovali, národní regulační úřady začaly s implementací nařízení ESMA o bonusech pro obchodování. Následují je brokeři. Nařízení se týká nejen binárních opcí, ale i dalších investičních nástrojů.

Kyperský regulátor CySEC, pod nějž spadá většina evropských regulovaných brokerů, nařídil konec bonusů v podstatě brokerům všech produktů, nejen opcí. K tomu omezil pákový efekt u Forexu a CFD na 1:50.

Jako první ohlásil broker IQ Option, že se nařízení o konci bonusů brzy podřídí. Další budou muset následovat, takže brzy už nikde nedostanete ke svému vkladu na obchodní účet žádné peníze navíc.

Nedlouho poté přišla se svým vyjádřením britská FCA, která se zatím zaměřila pouze na CFD, u nichž taktéž zakázala bonusy a omezila pákový efekt. K binárním opcím řekla jen to, že pro ně připravuje nová pravidla, která aplikuje, až v Británii začne regulace binárních opcí jako investičního nástroje. Tento stav zatím nepanuje, takže brokeři ve Spojeném království můžou dělat téměř cokoliv.

V našem komentáři k této věci bychom rádi zmínili, že moc nechápeme, proč se FCA zaměřila jen na CFD, a že konec všech bonusů je podle nás zbytečný. K CFD totiž brokeři poskytují i bonusy bez vkladů, takže můžete obchodovat s reálnými penězi, které dostanete zadarmo, a nic neriskujete. Takové bonusy mohly podle nás zůstat.

Pozor na Algo Capitals

Britská FCA také varovala před společnosti Algo Capitals, která poskytuje investiční služby obchodníkům s binárními opcemi. Činnost, kterou provozuje, vyžaduje finanční licenci, ale tu tato firma nemá.

EZTrader s velkými ztrátami

U nás nechvalně proslulý broker EZTrader je na tom finančně špatně, jeho mateřská společnost EZTD měla za první tři kvartály letošního roku ztrátu 11 milionů dolarů. Aby mohla dál fungovat, uzavřela investiční partnerství se společnosti YAII, která patří pod Yorkville Investors.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *