Binární novinky 5/2017: ČNB a CONSOB upozorňují na neregulované brokery

V tomto vydání přehledu novinek o binárních opcích se věnujeme brokerům, kteří se dostali do pozornosti regulačních úřadů.

ČNB upozorňuje na Geneva Option

Již na konci loňského roku vydal varování před brokerem Geneva Option švýcarský regulační úřad FINMA (viz. Binární novinky 51/2016), a to z toho důvodu, že se jedná o neregulovanou společnost, která se švýcarským finančním sektorem nemá nic společného.

Geneva Option se nyní dostal i do hledáčku ČNB, která na něj upozornila, protože coby neregulovaný broker používá bankovní účet založený v České republice pro přijímání vkladů od klientů.

CONSOB varuje před OB Fenix, CMB, Easy Investment 500 a klonem Optionbit

Italský úřad pro regulaci finančních trhů (CONSOB) zveřejnil seznam dalších brokerů, které se snaží oslovovat italské rezidenty, přičemž nejsou regulovaní. Pokud jde o binární opce, tak jsou OB Fenix, Capital Markets Banc (CMB) a Easy Investment 500.

Zvláštní položku představuje Optionbit-it.com. Optionbit je totiž regulovaný broker, ale uvedenou adresu neprovozuje, takže se jedná o nelegální klon, který nemá žádné oprávnění k binárnímu obchodování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *