Binární novinky 9/2017: Jak to vypadá s regulací binárních opcí v Británii

Tento týden se ve zprávách věnujeme regulaci ve Velké Británii a brokerovi GMoption.

Regulace bude ve Spojeném království zřejmě až příští rok

Už několik let se ve Velké Británii hovoří o tom, že by binární opce měly být regulované stejně jako všechny ostatní investiční nástroje a patřit pod dohled Financial Conduct Authority (FCA). Potřebné legislativní změny ale pořád schází.

Na konci loňského roku FCA oznámila, že má připravená pravidla pro binární opce, ale že stále čeká na to, až budou formálně patřit pod její dohled. A podle posledního vyjádření regulátora by se tak mělo stát až začátkem příštího roku.

Do té doby je stále třeba zvláštní pozornosti před brokery binárních opcí se sídlem v Británii. Většina z nich totiž není vůbec nijak regulována, menšina má jen herní licenci a jen výjimky jsou regulované ze strany FCA díky tomu, že nabízí obchodování i s jinými investičními nástroji. Každý regulovaný broker musí uvádět informace o své licenci na svých webových stránkách. A i když je uvede, je dobré je ověřit u FCA.

Pozor na GMoption

Italský úřad pro dohled nad finančními trhy CONSOB upozornil, že binární broker GMoption nemá oprávnění poskytovat své služby v Itálii.

Na stránkách brokera se pak dočtete, že sice působí globálně, ale že nemá licenci pro Evropskou unii. Podle všeho není regulovaný nikde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *