Binární opce jako podnikání

binarniopceObchodování binárních opcí není podnikáním v pravém slova smyslu, protože na něj nepotřebujete živnostenské ani žádné jiné oprávnění, také daně platíte jinak. Ponechme ale stranou legislativní stránku a zamysleme se obecně. Protože pak přijdeme na to, že binární obchodování a podnikání mají mnoho společného, což také umožní vnést de reálného světla určité otázky, které začínající obchodníci často kladou.

Je zřejmé, proč jsou binární opce tak populární. Úspěšní obchodníci se jejich obchodováním můžou živit, ale na rozdíl od podnikání nepotřebují žádné dodavatele, odběratele, zaměstnance, šéfy, velký základní kapitál a podobně. Stačí počítač, připojení k internetu, vklad na obchodní účet a můžete začít.

Jedno zásadní ale mají binární opce s podnikáním společné. Nemůžete očekávat okamžitý úspěch, za týden nebo měsíc z vás milionář nebude. Stejně jako podnikání jim musíte věnovat čas a píli. Také budete narážet na překážky a neúspěchy, a otázka úspěchu bude i tady spojená s vaší vůlí a vytrvalostí. Obchodování i podnikání jsou seriózní činnosti.

Mezi další společné rysy patří potřeba myslet jinak, ochota akceptovat určité riziko a smíření se s faktem, že nebudete každý měsíc dostávat stále stejnou výplatu. Některá období jsou slabší, jiná silnější.

Teď, když jsme si vyjmenovali podobnosti, si můžeme ukázat, proč se na některé otázky začátečníků opravdu těžko hledají odpovědi.

Kolik můžu obchodováním binárních opcí vydělávat?

Zaměňte si ta slova a dostanete otázku: Kolik můžu podnikáním vydělávat? Teď už zřejmě všem dojde, jak se na to dá odpovědět. Možnosti jsou pochopitelně téměř neomezené a těžko je lze vyčíslit, protože se budou odvíjet od vašeho stylu obchodování, frekvence obchodů a úspěšnosti. Jak můžou vypadat zisky z obchodování binárních opcí, jsme si už ukázali, pak samozřejmě záleží na výši investic do jednotlivých obchodů.

Jak rychle můžu začít vydělávat obchodováním binárních opcí?

Po záměně dostanete: Jak rychle můžu začít vydělávat podnikáním? I tady už asi chápete, že je to velmi individuální záležitost. Někdo může mít velký talent nebo třeba i velké začátečnické štěstí a hned na začátku se trefí do něčeho velmi ziskového, úspěch pak může být velmi rychlý. Někdo jiný naopak bude muset překonávat hodně překážek a zvedat se ze země, než nakonec uspěje. Podnikání i obchodování je o hledání ziskových příležitostí na trhu (v trzích). Jak rychle a kolik jich objevíte, vám nikdo dopředu říct nedokáže ani v jednom případě.

Můžete mě naučit obchodovat binární opce?

Neboli: Můžete mě naučit podnikat? Tato otázka má dva rozměry. Ten první je, že se v podnikání i obchodování odrazí velká část vaší osobnosti, protože do hry vstupuje i psychologie, a předat osobní přístup a zkušenosti někomu jinému, je extrémně obtížná záležitost. Druhý rozměr je ten, že stejně jako při podnikání těžko najdete někoho, kdo vám bude chtít prozradit svoji konkurenční výhodu, která mu vydělává peníze.

Tady je to zkrátka každý sám za sebe, protože pokud mi budou ostatní vidět do karet, může to ohrozit moje zisky. Proto od nás nečekejte, že vám budeme předkládat ziskové obchodní systémy a učit je vás obchodovat. Cokoliv ziskového objevíme, prostě „sobecky“ obchodujeme na svůj účet. Na druhé straně se ale snažíme poskytovat pro strategie alespoň vodítka, která nás dovedla na správnou cestu.

Proto také platí, že je třeba maximální obezřetnosti, pokud vám někdo nabízí, že vám zadarmo dá něco, co vám bude samo vydělávat peníze na binárních opcích, většinou jsou to podvody.

 

10 thoughts on “Binární opce jako podnikání

 1. „Druhý rozměr je ten, že stejně jako při podnikání těžko najdete někoho, kdo vám bude chtít prozradit svoji konkurenční výhodu, která mu vydělává peníze.“

  s tým rozdielom, že keď svoje obchodné taktiky prezradím niekomu kto tiež podniká dajme tomu v niečom rovnakom ako ja, tak ma môže pripraviť o percentá zo zisku, kdežto pri obchodovaní opcíí vy neprídete o nič 😀

  1. Dobrý den, každý obchodní systém, ať už na opcích nebo akciích nebo čemkoliv jiném, který se stane masovým, je odsouzen k rychlému zániku. Tak to bohužel je, protože když se ví, kde budou masové objednávky, dá se to lehce využít ve vlastní prospěch.

   1. Lenže brokeri si nemôžu len tak z ničoho nič zmeniť akým štýlom pôjdu grafy, nie ? To už by bol podvod ako u niektorých brokerov, ktorý si sami upravovali hodnoty mien. A hodnoty mien majú byť v súlade so svetovými hodnotami nie? Čiže ak budú niekde masové objednávky (čitajte hromada rovnakých CALL/UP), neovplyvní (nemalo by) to výsledky obchodov.

    1. Jenomže všechno je provázané. Pokud se začnou objednávky masově vychylovat jedním směrem, broker se proti nim zajistí na burzách, čímž se změní cena i u podkladových aktiv.

     1. No jasne. Lenže broker nemá a nikdy nebude mať toľko financií aby ovplyvnil zmenu ceny aktiv. Vo svete sa na burzách obchoduje v podstate všade. Keď nepočítam ostatných brokerov, tak aj súkromné sektory atď. On je len malá kvapka v oceáne 😀

      To je ako keby som prišiel v amerike do Wallmartu so snahou vykúpiť toaletné papiere a zvýšiť tak ich cenu po celej Amerike vo všetkých ostatných Wallmartov. No nepodarilo by sa mi to lebo jednak ich určite majú na sklade toľko žeby mi došli financie a za druhé v ostatných Wallmartoch ich je tiež také množstvo, žeby to nemalo žiaden význam.

     2. S tím nesouhlasím. Ostatně proč asi neexistuje jediný veřejně známý a obchodovaný systém, který by všem naděloval zisky?

     3. No lebo ľudia su skúpi a lakomí. Neberte to nejak, že do Vás rýpem. Odvádzate na webe neskutočne veľkú robotu a vaše rady sú nad zlato. Kvôli ním sa mi žije troška lepšie. 😉 Len proste s Vašim predposledným odstavcom nesúhlasím. Nemalo to s klasickým obchodovaním nič spoločné, pretože zverejnenie vašej stratégie by nemalo žiaden vplyv na vaše zisky. (len na zisky ostatných :D)

      btw. ja tak isto by som svoje stratégie nezverejnil. 😉

     4. Pokud se začnou objednávky masově vychylovat jedním směrem, broker se proti nim zajistí na burzách, čímž se změní cena i u podkladových aktiv.

      A proti tomu:

      Lenže broker nemá a nikdy nebude mať toľko financií aby ovplyvnil zmenu ceny aktiv. Vo svete sa na burzách obchoduje v podstate všade. Keď nepočítam ostatných brokerov, tak aj súkromné sektory atď. On je len malá kvapka v oceáne 😀

      Přesně tomuto jsem se věnoval ve svých úvahách, napsal jsem otázku do diskuze, a dostalo se mi od admina odpovědi, že ani on po létech praxe a obchodování – tohle neví. A taky, že to nikdy nepotřeboval.

      Noxius tvrdí, že broker neovplyvní výsledky obchodov, proti tomu uvádí admin, že broker se proti nim zajistí na burzách, čímž se změní cena i u podkladových aktiv.

      A Forexpeacearmy.com říká, že Safecap ovlivňuje ceny aktiv.

      O tom to je, mládenci.

     5. Bohužel to neříkáte celé, mechanismus tvorby a pohybu ceny jsem Vám popsal. Uvedl jsem, že neznám jen přesný vzorec, ze kterého by se dalo vyvodit, že ojednávky v objemu x by způsobily pohyb ceny o jeden tick. To x je pro mě neznámá a k obchodování ji nepotřebuji znát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *