Binární opce jako sázení 2 – metodický přístup

sazeniV souvislosti s postupnou regulací binárních opcí jako investičního nástroje v Británii jsme se zmínili o tom, že jejich obchodování donedávna brali spíš jako sázení. V této souvislosti je nasnadě srovnání, proč ani sázení není v tomto ohledu pejorativní.

Loni jsme vysvětlili svůj názor, proč není dobré obchodovat opce u sázkových kanceláří, v tomto článku si teď řekneme, že k obchodování můžete přistupovat svým způsobem jako ke sportovnímu sázení.

Sázení na sportovní utkání totiž na rozdíl od kasina nebo loterie není o náhodě. Ano, pro většinu lidí pravděpodobně je, protože se při sázení nechají ovlivnit emocemi a osobními preferencemi, přičemž nemají dostatek informací. Výsledek je pak zřejmý, většina lidí na sázení prodělává.

Ovšem najdou se také sázkaři, které sázení živí, a to velmi dobře. To jsou ti, kdo nesázejí náhodně, pod vlivem emocí, preferencí nebo bez analýzy informací. Jsou to profesionální sázkaři, kteří než na určitý zápas vsadí, zjistí si všechny možné informace o týmech, hráčích, rozhodčích, podmínkách na hřišti, počasí a podobně. Pak hledají sázkové kurzy, které podle jejich analýzy neodpovídají pravděpodobnému výsledku zápasu, a tudíž z hlediska poměru rizika a zisku (RRR) představují zajímavou příležitost.

Tento metodický přístup jim pak umožní vydělávat, jejich zisky převyšují ztráty ze zápasů, které jim nevyšly. Vydělávají, ale nejde to samo bez práce.

A přesně tak funguje také binární obchodování opcí. Vaším úkolem je také vyhledávat v trzích příležitosti, které se z pohledu poměru rizika a zisku vyplatí. U binárních opcí je návratnost předem daná, takže se soustředíte jen na hledání příležitostí v podobě vstupů do obchodů, žádné složitější výpočty vás nečekají. To vše formulujete ve své strategii, kterou musíte disciplinovaně dodržovat.

Klíčové je správně načasovat vstup. Na trzích hrají zásadní roli nabídka a poptávka. Když je cena nižší, než by většina očekávala, dá se předpokládat, že ji poptávka vytáhne výš. A opačně. Hledáme tedy chvíle nerovnovážné ceny.

Ty můžeme hledat pomocí technické analýzy nebo stejně jako sázkaři pomocí informací, tedy fundamentální analýzy. Nebo kombinovat obojí. Ale stejně jako sázkaři musíme vstupovat do pozic, jen když to z pohledu poměru rizika a zisku dává smysl. A je tu ještě jedna společná věc, všichni by si měli dobře vybrat, komu svěří své peníze, tedy brokera, který jim pak peníze určitě vyplatí zpět.

2 thoughts on “Binární opce jako sázení 2 – metodický přístup

  1. .. a Vy doporučujete brokery, kteří vrací peníze zpět? Jsou to ti co tu máte uvedené? Máte s nim zkušenost?
    Děkuji
    P.

    1. Dobrý den, „vyplácením peněz zpět“ je míněna bezproblémová realizace výběrů peněz z obchodního účtu a ano, u všech brokerů, které uvádíme, jsou výběry peněz bezproblémové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *