Binární opce Ladder – nejkomplikovanější z rodiny

V dnešním článku se podíváme na speciální druh binárních opcí jménem Ladder neboli žebřík. Nejedná se o úplně nový typ, ale záměrně jsme se mu nevěnovali hned, protože je podle našeho názoru vzhledem ke své komplikovanosti určen pro opravdu pokročilé obchodníky.

Ladder

ladder
Tady máte žebřík.

Název opce vystihuje její podstatu. Pro každou expiraci broker vypíše Call a Put opce na několika různých cenových úrovních, jejichž návratnost se mění v závislosti na čase a ceně. Vůči klasickým high/low opcím tu tedy máte hned dvě komplikace navíc.

Opce Ladder jsou zajímavé z toho důvodu, že se návratnost u jednotlivých cenových úrovní může dostat na velmi lukrativní hodnoty, často i na stovky procent. Návratnost samozřejmě odráží aktuální cenu. Ovšem než se uzavře obchodování s danou expirací, dojde k mnoha pohybům a procenta se můžou hodně změnit.

Na videu u tohoto článku se můžete podívat, jak se návratnost u jednotlivých úrovní mění v čase. Konkrétně na příkladu ve videu je vidět, že jak kurz EUR/USD osciluje kolem středové hodnoty 1,12202, je u stejné opce možné v různých chvílích dosáhnout návratnosti přesahující 100 procent v obou směrech. Když se vám podaří koupit opce Call i Put s takovou návratností, zisk je zaručený.

Ale nic vám pochopitelně nezaručí, že se cena bude pokaždé hýbat tak, abyste mohli koupit obě opce s takovou návratností. A tím se vracíme ke zmíněné komplikovanosti opcí Ladder, obchodní systémy na ně musí být hodně propracované a dobře otestované.

Strategie

Čím více proměnných, tím více možných variací obchodních systémů, platí to i pro Ladder opce. I když je sami neobchodujeme, jako první nás napadá obchodování v trendu a vyčkávání na zajímavá procenta návratnosti, když nastanou korekce.

Tak můžete dosáhnout na lepší čísla než u běžných opcí, ovšem jedná se o opravdu pokročilou záležitost. Ladder opce také svým způsobem vyzívají k případnému hedgování (zajišťování) nebo navyšování pozic podle toho, jak se cena vyvíjí v čase. Možností je opravdu hodně.

Závěr

Ladder jsou to nejkomplikovanější, co v současné době rodina binárních opcí nabízí. Začátečníkům bychom je tedy určitě nedoporučili, ale pro pokročilé obchodníky se může, ale nemusí, jednat o zajímavý nástroj. Rozhodně se jedná o časově náročnou opci, protože nestačí jen vyčkat na klasický signál ke vstupu podle vývoje ceny, musíte ještě k tomu sledovat, jestli je v nabídce pro vás odpovídající návratnost investice. Ladder vyžadují rychlé a jisté rozhodování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *