Binární opce na počasí – spíš kuriozita než příležitost

Dnešní článek bude tak trochu odlehčený a pro zábavu, protože se podíváme na něco, co pro obchodování určitě nedoporučujeme, a to hned z několika důvodů. Jsou to binární opce na počasí.

Binární opce je možné obchodovat na celé řadě podkladových aktiv, jako jsou měny, komodity nebo akcie. Tato aktiva jsou vázána na určité reálné hodnoty, které se vyvíjejí v závislosti na různých ekonomických ukazatelích a sentimentu trhů. Jejich ceny tedy nejsou náhodné, a proto lze spekulovat na jejich budoucí vývoj s cílem vydělat peníze. To je tradiční investiční obchodování u běžných brokerů.

Někde úplně jinde stojí počasí. Jeho vývoj lze obchodovat na burzách poměrně dlouho, a to jak přímo, tak nepřímo prostřednictvím cen zemědělských komodit. Dle našeho názoru má z pohledu obchodníka smysl vnímat počasí jen z pohledu velkých výkyvů, které ovlivní zemědělskou úrodu a následně i cenu dotčených komodit.

pocasi
Tohle se prostě nedá rozumně obchodovat.

Někteří ale mají jiný názor, a to konkrétně Weathika.com, která nabízí binární opce na počasí, a to krátkodobé. Vždy stojíte před otázkou, zda bude v určité části New Yorku za 20 minut tepleji nebo chladněji než v okamžiku, kdy vstoupíte do obchodu. Návratnost investice je 70 %.

Teplota vzduchu je měřena ve Fahrenheitech, a to na dvě desetinná místa. Když se ale podíváte na grafy teplot, zjistíte, že teplota skáče sem tam, takže se v takto krátkém časovém úseku jedná o víceméně náhodné pohyby. Z tohoto důvodu je obchodování takových binárních opcí v podstatě hazardní hrou, pro kterou podle nás není možné vybudovat úspěšnou obchodní strategii jako pro normální opce.

Jak už jsme zmínili v úvodu, tento článek je spíše jen pro pobavení, abyste viděli, na co všechno lze použít binární opce. Obchodování počasí u brokera Weathika určitě nedoporučujeme, a to nejen kvůli náhodnosti pohybů teplot, ale také proto, že broker není regulovaný a neposkytuje žádné skutečné kontaktní údaje, takže není důvěryhodný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *