Binární opce nejsou jen o měnách

V diskuzích o binárním obchodování opcí často máme dojem, že se obchodníci ve velké většině věnují jen měnám. A to může být na škodu.

Měny na Forexu dostaly na počátku tohoto tisíciletí burzovní obchodování mezi širokou veřejnost, a proto není divu, že zůstávají populární i dnes. Měny lze obchodovat i přes binární opce, a je to praktické v tom smyslu, že je možné je obchodovat nonstop, kromě víkendů.

Na druhé straně ale považujeme měny za jedno z nejsložitějších podkladových aktiv. Jedná se o nejlikvidnější trh, takže je na něm spousta velkých hráčů, a fundamenty ovlivňující cenové pohyby jsou mnohdy těžko uchopitelné.

Faktory, které můžou a mívají vliv na kurzy měn, jsou velmi různé, a rozhodně se nejedná jen o ekonomické zprávy, které najdete v kalendáři. Jedná se mimo jiné o politické faktory, ale vliv může mít třeba i počasí. Přičemž základ tvoří ekonomické zprávy, které samy o sobě bývají těžko interpretovatelné ve vztahu k očekávatelným cenovým pohybům.

Proto pokud se vám při obchodování měn nedaří, zkuste si jiná podkladová aktiva, samozřejmě nejdřív na demo účtu.

Můžou to být například akcie nebo komodity. Většině lidem budou zřejmě nejbližší akcie, protože na burzách se obchodují tituly firem, jejichž výrobky běžně používáme a mnohdy se o ně zajímáme i nad rámec běžného používání.

Své fanoušky má například firma Apple, a ti mívají přehled o tom, jak se jí daří, jaké výrobky chystá, jakou reakci vyvolaly představné výrobky a tak dále. A všechny tyto informace lze využít při obchodování, akcie mají podle nás tendenci reagovat na fundamenty čitelněji než měny. A fundamentů, které ceny ovlivňují, je méně než v případě měn.

Navíc se stává, že některé firmy jsou prostě na dlouhodobém vzestupu a jejich cena roste roky, což může být dobrý filtr pro hledání vstupů do obchodních pozic jen směrem nahoru.

Nabídka akciových titulů je přitom rozsáhlá, u binárních opcí jsou jich desítky, přes klasické opce můžete u IQ Option obchodovat dokonce přes 500 firem. Najít si tedy trh, který se zrovna hýbe, může být snadnější než u měn.

Samozřejmě ani obchodování akcií není triviální, i u nich platí, že reakce na zprávy nebývají vždy jednoznačné, ale podle našeho názoru může být srozumitelnější než v případě měn. U akcií často platí okřídlené „Buy the rumour, sell the news“ neboli kupujte na základě zvěstí, prodávejte při vyhlášení zpráv.

To znamená, že akcie mívají tendenci růst, když začne kolovat pozitivní zvěst, a tehdy spekulanti nakupují. A když je pozitivní zvěst potvrzena oficiální zprávou, akcie prodávají a inkasují zisky, zatímco se zbytek veřejnosti dostává do trhů pozdě a poskytuje jim potřebnou likviditu.

To jsou všechno věci, které se dají vypozorovat a naučit. Při tom je ale třeba obsáhnout menší okruh informací než u měn, a proto to může být pro někoho schůdnější cesta k ziskům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *