Binární opce – recenze brokerů. Opravdu?

recenzePři výběru brokera binárních opcí vás určitě napadne si o vytipovaných společnostech přečíst recenze. Bohužel ale musíme konstatovat, že na tomto poli je těžké najít objektivní informace stejně jako při hledání obchodního systému.

Na našich stránkách často píšeme o různých podvodech, které se vás snaží pomocí smyšleného příběhu o pohádkovém úspěchu natlačit do rychlého a neuváženého obchodování binárních opcí. Všechno jsou to stoprocentní podvody.

U recenzí brokerů to tak tragické není, najdou se mezi nimi i skutečně objektivní články, ale většinou se bohužel jedná o bezcenné texty, jejichž jediným cílem je reklama brokerovi. Recenze má být kritickým posudkem založeným na určité rešerši, ale většina autorů jen stroze popíše nabídku brokera a nijak nepátrá po podstatných věcech, jakými jsou skutečný původ brokera a především jeho pověst mezi obchodníky.

Platí to zejména pro weby v angličtině. Zadat dnes do vyhledávače jméno brokera ve spojení se slovem „review“ znamená výsledek v podobě desítek až stovek reklamních textů na danou společnost, žádné objektivní informace nedohledáte.

Přitom ty články se můžou tvářit poměrně sofistikovaně, uvidíte různá procentuální, bodová či jiná hodnocení, v drtivé většině případů je to ale fikce s cílem vyvolat dojem, že autoři brokera skutečně prověřovali, testovali a hodnotili.

V českých poměrech se tento fenomén také rozšiřuje, weby o binárních opcích mají často největší starost publikovat „recenze“ na co největší množství brokerů a všechny budou kladné a doporučovat vám účet u dané společnosti.

Najdete tak velmi pozitivní recenze na brokery jako jsou Anyoption, 24option, EZTrader, Banc de Binary nebo třeba Zoomtrader. Přitom u nich máme na základě ohlasů obchodníků prokázáno, že se jedná o nespolehlivé, někdy až podvodné společnosti. Přesto na ně vznikají nové a nové pozitivní recenze, které je doporučují k binárnímu obchodování.

Je tedy třeba si dávat pozor a slovo recenze vnímat ve spojení s binárními opcemi s rezervou. Často se totiž pod ním skrývá obyčejná reklama, nezřídka klamavá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *