Binární opce s proměnlivou cenou a fixním ziskem

Drtivá většina brokerů nabízí binární opce, které mají fixní cenu i zisk. Jako obchodník tedy přesně víte, kolik budete daným obchodem riskovat a kolik můžete vydělat. Tyto částky se nemění, takže máte čas si svůj obchod v klidu promyslet, tedy pokud neobchodujete extrémně rychlé minutové opce.

Existují však také binární opce, jejichž cena se v čase mění v závislosti na pohybu ceny podkladového aktiva. Výnos zůstává stejný, je zafixován na $100 na jednu opci. Nabízí je Anyoption pod názvem „Binary 0-100“ (v horním menu musíte nejdříve kliknout na „Option Trading“).

Při takovém obchodování můžete dosahovat velmi zajímavého RRR, tedy poměru mezi rizikem a potenciálním výnosem. Tento poměr může být například 1:6, což znamená, že v případě zisku získáte šestinásobek své investice.

Ideální samozřejmě je opci nakoupit co nejlevněji, aby byl váš potenciální zisk co největší. Cena opce pod 50 dolarů znamená, že riskujete méně, než můžete vydělat. Když opci koupíte třeba za 20 dolarů a obchod vám vyjde, získáte pětinásobek, tedy $100.

Je ale zřejmé, že potenciální výnos bude tím větší, čím méně pravděpodobný bude úspěšný výsledek obchodu. Je tedy na obchodníkovi, aby neriskoval jen tak na základě lákavého procenta výnosu, ale aby měl skutečný obchodní systém a do obchodu vstupoval, jen pokud mu jeho systém s určitou pravděpodobností řekne, že se bude jednat o ziskový obchod.

Tím se dostáváme k tomu, že binární opce s proměnlivou cenou určitě nejsou pro začátečníky. Je nutné mít už nějaké zkušenosti z obchodování finančních derivátů, protože v tomto případě se musíte rozhodovat rychle a jistě.

Na druhé straně ale tyto binární opce nabízejí možnosti zajímavých výdělků, pokud vám sednou k vašemu stylu obchodování. Jaké opce jsou nabízeny a jak se pohybuje jejich cena, si můžete prohlédnout u Anyoption na záložce Binary 0-100 (v horním menu musíte nejdříve kliknout na „Option Trading“). Chvíli to sledujte a uvidíte, jestli byste něco takového mohli zkusit. Minimální částka pro otevření účtu u tohoto brokera činí 100 dolarů.

Příklad binární opce

Na níže uvedeném obrázku vidíte binární opci s proměnlivou cenou. Podkladovým aktivem je měnový pár EUR/USD. Otázka zní, zda bude kurz EUR/USD v 18:15 výš než 1,30985, přičemž současný kurz je 1,30893.

Pokud jste přesvědčeni, že cena bude v 18:15 výš než 1,30985, můžete binární opci koupit za 13,5 dolaru (v danou chvíli, cena se v čase hýbe), přičemž potenciální výnos činí 100 dolarů. Pokud by vám obchod vyšel, váš čistý zisk by činil 86,5 dolaru.

A naopak, pokud podle vás bude kurz níž než 1,30985, můžete danou opci prodat, a to za 94 dolarů. Vítězný obchod by vám opět vynesl 100 dolarů, čistý zisk by proto byl jen 6 dolarů.

Cena opce je vyjádřena v závorce (na obrázku max risk), zisk je vždy dán rozdílem ceny a fixního výnosu 100 dolarů (na obrázku max profit). Ceny v trojúhelnících „BUY“ a „SELL“ tedy v současnosti neodpovídají ceně, kterou zaplatíte při vstupu do obchodu, orientujte se podle částky „max risk“ – to je vaše cena opce.

Binární opce s proměnlivou cenou

3 thoughts on “Binární opce s proměnlivou cenou a fixním ziskem

  1. Dobrý den, ano, váš payout se zafixuje vstupem do obchodu a zůstane stejný, přičemž je jedno, o kolik bude cena na správné straně. Co se týče druhé otázky, tak je to tak, že byste za tu opci zaplatil 94 dolarů a v případě úspěšného obchodu byste dostal zpět 100, takže by byl zisk 6.

  2. Dobrý den,děkuji na článek.Měl bych ale dvě otázky.
    Mění se procenta výnosu podle pohybu trhu i po nakoupení/prodeji opce? (např. když koupím opci v payoutem 150% dostanu 150% i když bude cena jen „kousek“ nad hranicí a i když bude „daleko“ nad hranicí?)
    A otázka k Vámi uváděnému příkladu na obrázku: Proč je u sell opce uváděn max risk 94 dolarů když je tam jedna opce za 6 ?…to by znamenalo risk 6 dolarů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *