Binární opce v televizi

binární opce
Pořad @online České televize.

V České televizi před časem proběhla krátká reportáž o binárních opcích v pořadu @online (záznam zde, začátek v čase 17:00). Proč se o tom zmiňujeme? Protože tento pořad uvedl mnoho věcí kolem binárního obchodování na pravou míru.

V první řadě jde o demýtizaci binárních opcí jako takových. Podvodné stránky, které je propagují, kolem nich často vytvářejí auru něčeho abnormálního až tajného, což vyvolává u různých lidí různé reakce. Někteří podlehnou klamavé reklamě a bezhlavě se vrhnou do obchodování, jiné to zase zcela odradí.

Ale ani jedno není správně, binární opce jsou standardní finanční nástroj, který pro obchodování využívají nejen jedinci, ale také banky, investiční fondy a další instituce. To v pořadu České televize zaznělo a je to jen správně.

V pořadu @online proběhl rozhovor s opčním obchodníkem Janem Rohrbacherem, který také varoval před neférovými až podvodnými nabídkami obchodování a zisků. Stejně jako to opakujeme na našich stránkách od jejich založení, upozornil, že zhodnocování obchodního účtu řádově ve stovkách procent během týdne nebo měsíce není reálné, alespoň ne dlouhodobě.

Různé rádoby obchodní systémy vám naslibují pohádkové výdělky, jen abyste si co nejrychleji otevřeli účet u daného brokera a složili na něj peníze. Ale s binárními opcemi je stejně jako s jinými nástroji velký úspěch, pokud dosahujete měsíčního zhodnocení v řádu desítek procent. Kdo vám bude slibovat víc, velmi pravděpodobně lže.

Rohrbacher také správně upozornil, že reklamy často hovoří jen o potenciálních ziscích, ale už ne o potenciálních ztrátách. Vždy je třeba si uvědomit, že obchodováním můžete nejen vydělat, ale také prodělat.

Výhodou binárních opcí je, že jsou velmi srozumitelné i pro lidi, kteří nikdy předtím neobchodovali. Dají se s nimi vydělávat peníze, ale za měsíc z vás milionáři nebudou. K jejich obchodování je třeba přistupovat racionálně a s racionálními očekáváními. To byl podle nás vzkaz pořadu České televize a jsme za něj rádi, protože se to samé snažíme předávat čtenářům v našich článcích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *