Binární opce – zkušenosti

Novější verze článku na téma zkušenosti z obchodování binárních opcí.


V tomto článku bychom se s vámi rádi podělili o osobní zkušenosti z obchodování binárních opcí.

Binární obchodování začíná výběrem spolehlivého brokera. Jak už jsme mnohokrát říkali, odvětví binárních opcí je stále relativně nové a můžete v něm narazit na mnoho nepoctivých firem, které vám nikdy nevyplatí peníze, které jste u nich vložili na obchodní účet a zhodnotili. Nejlepším měřítkem solidnosti brokera je jeho reputace mezi obchodníky, a z tohoto pohledu můžeme doporučit brokery v našem seznamu. Díky české podpoře, obchodní platformě v češtině a licenci České národní banky nám nejlépe vychází TopOption. Při otevření účtu si dávejte pozor, jaké akceptujete případné bonusy ke vkladu, protože často bývají svázané s určitým obratem, který by vás mohl nemile překvapit, až si budete chtít peníze vybrat.

Po otevření účtu a vložení peněz (platební karta, bankovní převod, Skrill/MoneyBookers apod.) dostanete u dobrého brokera k dispozici demo účet na trénování. Ten podle vlastních zkušeností můžeme jen doporučit. A to nejen pro osahání si obchodní platformy, ale také pro testování obchodního systému. I když jste si svým obchodním přístupem jistí, měli byste si nejdříve pár obchodů vyzkoušet na demu, aby se vám nestalo, že pak budete na živém účtu váhat nebo dělat chyby při exekuci obchodů. Měli byste také vědět, že vás při otevírání účtu čeká ověřování identity, vyžadují to zákony a brokeři ho musí dělat.

Tím hlavním procesem je samozřejmě obchodování binárních obchodů na živém účtu s reálnými penězi. Zkušenosti s binárními opcemi se v tomto ohledu moc neliší od obchodování jiných nástrojů, jako jsou komodity, akcie, futures nebo třeba Forex. Musíte mít prověřený obchodní plán a neklikat náhodné obchody. Intradenní obchodování binárních opcí většinou nabízí zhodnocení v rámci jednoho obchodu 70 až 90 %, z čehož vyplývá, že musíte mít úspěšnost jednotlivých obchodů nejméně 52 až 59 % procent. To není nedosažitelná úspěšnost, ale ani číslo, které dosáhnete náhodnými vstupy.

Je dobré sledovat grafy na platformě k tomu určené a nespoléhat se jen na grafy v obchodní platformě binárních opcí. Z vlastních zkušeností můžeme také říct, že se občas potkáte s nedostupností, zamrznutím či jiným technickými problémy obchodní platformy, ale to se stává na všech trzích a u dobrých brokerů je to výjimka. Je ale dobré být na takovou situaci připravený. U binárních opcí jde naštěstí jen o mentální přípravu, protože jakmile do obchodu vstoupíte, nemusíte se starat o stop lossy a strachovat o vymazání účtu, protože to na rozdíl od jiných trhů v případě nedostupnosti obchodní platformy nehrozí. Vliv technických problémů je proto na binární opce minimální.

Pokud budete při obchodování úspěšní, následuje výběr peněz. Opět, pokud jste si vybrali spolehlivého brokera, nebudete mít žádné problémy. Jen počítejte s tím, že kvůli zákonům o praní špinavých peněz budete nejdřív muset prokázat svoji identitu. To se dělá tak, že vyfotíte svoji občanku a většinou jeden účet za nějaké domácí služby (telefon, elektřina, plyn apod.), který prokáže vaší adresu, a pošlete to brokerovi mailem. Jakmile broker dokumenty schválí, nic nebrání tomu, abyste si z obchodního účtu vybírali peníze. Dělají to všichni brokeři na světě, akorát binární brokeři až před výběrem, zatímco ostatní už při vkladu. Jako nejlepší se pro převody peněz jeví alternativní metody, jako je MoneyBookers, protože poplatky za transakce jsou touto cestou nejnižší. Banky vám při zahraničních převodech můžou naúčtovat poplatky ve výši, která bude atakovat 10 % z celkové částky, zatímco MoneyBookers chce jen pár desítek korun.

Pak už můžete pokračovat v obchodování a vydělávání peněz.

23 thoughts on “Binární opce – zkušenosti

 1. Dobry den, ctu hodne o binarnich opci a rad bych vedel, jestli TopOptions je opravdu dobry pro obchodovani, nebo ne. Nasel jsem dost negativnich, ale zaroven kladnych rezenci na toho to brokera. Dekuji za odpoved.

 2. chci se zeptat, zda byste mohli prověřit tuto aplikaci, která předpovídá, že ceny budou klesat nebo stoupat?
  diamondcashapp.me
  spolupracuje to s brokerem – masteroption.com
  a jestli bystenapsali pár postřehů, zda se tomu dá doopravdy věřit, nebo je to jen léčka na tahání peněz z lidí
  předem děkuji za odpověď 🙂

 3. Dobry den, chci pres TopOptions obchodovat v £ anglicke mene, lze to a kolik cini min. Vklad a kolik se min. obchoduje? Dekuji za odpoved. kordas

 4. Dobrý den, chci se zeptat jestli je obchodování s binárními opcemi od 18 let…. ? Děkuju

 5. Dobrý den chtěla bych se zeptat kde na topoption seženu demo verzi a dál jak je to s vyděláváním peněz. kdyby jich bylo hodně musím mít živnostenský list a dělat daňová přiznání? Děkuji za odpověd

   1. Přihlásil jsem se čerstvě na Topoption a chtěl jsem se zeptat, zda je možné mailovat s Topoption v češtině? Někde jinde se tu psalo, že Topoption přiděluje automaticky čes. manažera (chápu to, že je k dispozici na telefonu, je tam uvedeno pražské číslo), ale i na mailu? Zatím jsem totiž nenašel, kde konkrétně nahrát dokumenty ohledně ověření adresy. Sice to tam uvádějí v častých dotazech, ale odkaz na nahrání tam není, jen možnost poslat dokumenty mailem. S pozdravem O.

    1. Dobrý den, maily by měly fungovat normálně česky. Co se týče nahrání těch dokumentů, nahoře klikněte na „Můj účet“ a pak vpravo v menu na „Načíst dokument“, viz. obrázek

 6. Dobrý den, ještě bych se chtěl zeptat jak je svázaný Meta Trader s TopOption? Je to všechno od stejného zřizovatele Markets com? Přestal mi fungovat Meta Trader… Myslíte, že v momentě otevření reálného účtu u Top Option mi začne MT fungovat. Doposud jsem jel jen na cvičném účtu – TopOption…Díky ještě jednou M.

 7. Dobrý den, chěl jsem se registrovat(založit účet na TOP,… a stáhnout si Demo), ale bohužel v přednastaveném formuláři je formát telefonního čísla (420 bez +, s nějakou oblastí (nebo regionem). Po zadání údajů a kliknutí na „Uložit a pokračovat“ se nic dalšího neděje,…

  1. Dobrý den, zkuste jiný prohlížeč, pokud ani to nepomůže, kontaktujte přímo TopOption třeba přes live chat.

 8. Chci se zeptat na společnost bancdebinary.eu a váš názor na ni.
  Jde o to, že už delší dobu hledám na internetu více informací o této společnosti a nestačím se divit co se o ní píše v cizích zemí. Většinou všude čtu, že společnost nevyplácí, manipuluje s hodnotama, využívají vašich osobních informací. Prostě jedním slovem se jedná o SCAM. Tak se vás chci zeptat, jestli jste u nich obchodoval a jestli jste zaznamenal nějaký problém.

 9. Mohl bych se zeptat jako začátečník, jak si takový prověřený obchodní plán mám představit?
  Díky předem za odpověď 🙂

  1. Obchodní systém byste si měl nejdříve zpětně otestovat v historii, to znamená na cenových grafech. Pak byste si měl alespoň 20 – 30 obchodů zkusit na demu, jestli výsledky naplní to, co očekáváte. Až pak začněte s reálnými penězi. Co se týče zpětného testování v historii, tak počet obchodů, který by měl dát relevantní výsledek, to je jedna z nejtěžších otázek backtestingu. Sám jsem si stavěl systémy, které na backtestu byly ziskové na stovkách obchodů a v reálu prodělávaly. Naopak pokud je systém ziskový, což předem samozřejmě nevíte, tak v historii stačí vzorek pár desítek obchodů. Obecně doporučujeme soustředit se na tzv. price action, tzn. cenové pohyby a formace, a vykašlat se na indikátory. Indikátorové systémy mají mnohem větší výkyvy ve výkonnosti než ty, které jsou založené na price action.

   1. A to je co ty price action, tzn. cenové pohyby a formace respektive, kde je vyčtu/získám?
    Chci si založit konto na 24option.com a věnovat se binárním opcím na plný úvazek, ale je toho tak málo, tak málo příkladů, postupů a zkušeností, ze kterých by se dalo učit …

    1. Jeden z nástrojů technické analýzy jsme naznačili tady: http://opcebinarni.cz/supporty-a-resistance-ucinny-nastroj-pro-obchodovani-binarnich-opci

     Je to obchodování odrazů ceny od důležitých úrovní. Na těchto důležitých úrovních můžete obchodovat třeba dvojité odrazy. Možností je mnoho, nejlepší je v grafech nakoukat nějaké opakující se situace a ty obchodovat. Najděte si v grafech něco, co vám bude vyhovovat, co se vám bude líbit, pro co získáte cit. A nemusí to být nic, co už někdo někdy popsal, může to být něco vašeho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *