Bitcoiny na binárních opcích

Bitcoiny obchodováníV posledních letech nabývá na popularitě virtuální měna bitcoin, která nepatří žádné zemi. I tu je možné obchodovat přes binární opce a vydělávat na pohybech jejího kurzu.

Co jsou bitcoiny

Bitcoin se zrodil v roce 2009 jako měna nezávislá na státech nebo bankách. Je čistě digitální a transakce s ní probíhají prostřednictvím počítačových sítí. Jednotek bitcoinů neustále přibývá, ale dopředu je dáno konečné množství, kterého by mělo být dosaženo v roce 2140.

Bitcoiny vznikají takzvaným těžením, kdy počítač musí zpracovávat určité algoritmy a hledat takzvané bloky. Těžit bitcoiny může kdokoliv, ale jelikož se jedná o hardwarově velmi náročnou záležitost, jednotlivci se svými počítači prakticky nemají šanci si vydělat zajímavé peníze. Vznikají proto různá uskupení, která si zisky z těžby přerozdělují, ale ani v tomto případě se nedá nijak závratně zbohatnout.

Obchodování s bitcoiny

Pro nás je podstatné, že ze zájmu o bitcoiny můžeme těžit prostřednictvím binárních opcí. Nemusíme vědět, jak tato měna přesně vzniká a funguje, nebo jaká jsou pravidla pro její držení a transakce s ní. Podstatné je jen to, že stejně jako u všech ostatních měn lze spekulovat na pohyb jejího kurzu.

A to jako vždy tím jednoduchým způsobem, který binární opce nabízejí. Stačí nám správně odhadnout, zda bude kurz bitcoinu za určitý čas vyšší nebo nižší, abychom dosáhli plného zisku. Pro své rozhodování můžeme využívat klasickou technickou analýzu a odhadovat vývoj na základě dosavadního průběhu ceny bitcoinů, nebo můžeme také zapojit fundamentální analýzu neboli ekonomické zprávy.

Bitcoin se nejčastěji obchoduje v páru s americkým dolarem (Bitcoin/USD), takže pokud budeme sledovat ekonomické informace, budou nás zajímat za dolar například nezaměstnanost, HDP či inflace v USA, na straně druhé ale za bitcoin vstupují do hry trochu jiné zprávy, protože se nejedná o národní měnu. Vliv na kurz budou mít tedy zprávy typu zákaz používání bitcoinu pro banky v Číně nebo krach některé správcovské organizace. Není to tedy úplně stejné jako u ostatních forexových párů, ale možná je to o to zajímavější.

Kde obchodovat

Bitcoiny si nacházejí cestu do nabídky čím dál většího počtu brokerů binárních opcí, dnes je můžete obchodovat například u TopOption nebo 24option.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *