Brokeři binárních opcí, na které byste se měli dát pozor

brokerPo delší době se opět budeme věnovat tématu brokerů binárních opcí. Především pak těm, kteří si v poslední době vysloužili pokutu nebo upozornění ze strany regulačních orgánů.

Brokerů je obrovské množství a neustále vznikají noví. Vždy doporučujeme si vybírat jen ze společností regulovaných v rámci Evropské unie, ale jak ukáží následující řádky, ani regulace není zárukou férového jednání.

Banc de Binary

Banc de Binary je stálicí našich upozornění. Na tohoto brokera dostáváme pravidelně stížnosti ze strany obchodníků. A že není vše v pořádku, dokazují pokuty, které tato společnost sbírá.

V době nedávné (letos a loni) dostal Banc de Binary dvě pokuty od kyperského regulátora CySEC. V prvním případě to bylo 22 tisíc eur, v druhém případě 350 tisíc eur. Broker porušil hned několik bodů zákona, přičemž v druhém případě se nejednalo o klasickou pokutu, ale o urovnání, aby regulační orgán dál nevyštřeoval.

Obrovskou pokutu 11 miliónů dolarů pak musí Banc de Binary v USA za to, že poskytoval služby americkým občanům, aniž by na to měl licenci.

EZTrader

Další stálicí našich upozornění je EZTrader. Tento broker se neštítí přijímat klienty od podvodníků, navíc má v obchodních podmínkách z našeho pohledu neférové podmínky pro výběry peněz.

A loni v listopadu dostal EZTrader, respektive jeho mateřská společnost WGM Services, pokutu 340 tisíc eur od CySECu.

24option, GrandOption, QuickOption

Společnost Rodeler provozující brokery 24option, GrandOption a QuickOption dostala letos v lednu pokutu 156 tisíc eur od CySECu, mimo jiné za pochybení při nakládání se stížnostmi klientů a jednání ve vztahu k bonusům ke vkladům.

Capital Option

Letos v únoru pozastavil CySEC licenci společnosti Trademarker, která provozuje brokera binárních opcí Capital Option.

Další

Národní regulační orgány v jednotlivých zemích EU pak vydaly řadu upozornění na neregulované brokery, kteří se snaží nabízet své služby v EU. Zde je výčet z poslední doby, v závorce je jméno regulátora, který vydal varování.

EmpireOption (CNMV), Safeklik (CNMV), BK Trading (CNMV), Imperial Options (CNMV), Citrades (CNMV), OptionCM (CONSOB), Bloombex (CySEC, CONSOB, AMF), Bestocopy (CONSOB), Italimarkets (CONSOB), Tradarea (AMF), IGM Financial (AMF), SuperOptions (AMF), TX Markets (AMF), Bank of Invest (AMF).

Tento přehled pochopitelně není vyčerpávající, existuje mnohem víc společností, u kterých není radno obchodovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *