Brokeři zatím nevědí, jestli binární opce vrátí

VáháníZměna v postoji ESMA je ve své podstatě tak malá, že brokeři zatím váhají, jestli ji využijí.

ESMA nedávno rozhodla, že některé druhy binárních opcí budou v Evropě znovu dostupné i pro běžné investory.

Ovšem jsou to binární opce, na které zvyklí nejsme. První povolený typ budou opce se splatností delší než 90 dní neboli tři měsíce.

Ačkoliv jsme už několikrát psali o tom, že obchodování pomalejších grafů a dlouhodobější pozice můžou být snazší cestou k úspěchu než zběsilé skalpování, tři měsíce jsou už opravdu dlouhodobé pozice, na které asi většina obchodníků mít trpělivost nebude.

Předpokládáme, že většina lidí začne obchodovat jen s pár tisíci korun, což při minimální splatnosti opcí tři měsíce znamená prakticky nulovou šanci dopracovat se k zajímavým částkám v nějaké rozumné době.

Jistě, rozumná cesta by byla lepší kapitalizace obchodníka, ale na druhé straně si myslíme, že tři měsíce jsou až zbytečně moc dlouhé, podle nás by minimální splatnost 24 hodin už eliminovala většinu hazardování a vedla by obchodníky k větší rozvážnosti.

Druhý typ povolených binárních opcí jsou ty, u nichž bude minimální návratnost 100 procent. Definice v rozhodnutí ESMA je poněkud zvláštní, ale my ji interpretujeme tak, že jedinou možností pro brokery je přesně těch 100 procent na obě strany pohybu ceny (call a put).

Nad 100 procent na obě strany by totiž znamenalo jistou ztrátu pro brokera a jistý zisk pro obchodníka, pokud by otevřel současně pozice na obě strany.

100procentní opce by pro obchodníky jistě byly zajímavější než 85procentní opce, otázka však je, jestli budou brokeři schopní najít finanční model pro takové opce, který pro ně nebude ztrátový.

Dosáhnout zisku s takovými opcemi by znamenalo o cokoliv přesáhnout úspěšnost obchodů 50 %.

Přijde nám, že takové opatření ze strany ESMA je trochu přehnané, alespoň ve srovnání s ostatními investičním nástroji, u kterých dosažení ziskovosti obchodníkům žádným obdobným způsobem neusnadňuje.

U CFD nebo třeba akcií se regulátor poměrem rizika a zisku (RRR) vůbec nezabývá a brokerům v tomto ohledu nic nediktuje. A jakákoliv úspěšnost nad 50 procent vám u nich určitě stačit nebude.

Ptali jsme se brokera IQ Option, zda tyto dva povolené druhy binárních opcí zařadí do své nabídky, a odpovědí nám bylo, že tuto možnost vyhodnocuje a své rozhodnutí oznámí později.

Z toho je vidět, že se určitě nejedná o jednoduchou záležitost, takže si budeme muset počkat, jak to celé dopadne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *