Čas coby nejdůležitější faktor při obchodování binárních opcí

Binární opce nabízejí mnoho výhod vůči tradičním investičním nástrojům. Tou hlavní je skutečnost, že u klasických High/Low opcí vám stačí, aby cena byla o jeden jediný tick/pip níž nebo výš, abyste inkasovali plný zisk.

Jako vždy je tu ale jedno ale. A tím je čas. Odhadnout malý pohyb ceny podkladového aktiva je relativně nenáročné, celou úlohu nám však komplikuje čas. Cena musí být výš nebo níž přesně ve chvíli, kdy opce expiruje. Ne minutu poté nebo minutu předtím. To nás z hlediska zisku nezajímá.

Může se tedy stát, že cena bude po celou dobu na správné straně, poté si v momentě expirace jen na okamžik „odskočí“ na stranu druhou, a z vašeho obchodu se vyvine ztráta. Ale může to být i opačně, zdánlivě nevydařený obchod s binární opcí může skončit plným ziskem, pokud cena v momentě expirace přeleze na správnou stranu.

Při obchodování binárních opcí tedy čas může hrát pro nás i proti nám, v každém případě je třeba s ním počítat. Proto než začnete binární opce obchodovat, velmi dobře si promyslete, jaký typ opcí a s jakou expirací chcete využít. Mělo by to být v souladu s vaším obchodním stylem.

Zapisujte si pečlivě všechny své obchody a přidejte k nim parametr času. Abyste věděli, jaké expirace mají největší šanci na zisk v rámci vašeho obchodního systému.

Uveďme si příklad. Řekněme, že obchodujte 15minutové grafy. Máte nějaký trendový pattern, například odraz od S/R úrovně. Co se děje po vašem vstupu? V jakém časovém horizontu se cena posouvá vaším směrem?

Není v našich silách posoudit všechny obchodní systémy a možnosti vstupů, ale zpravidla dochází k silnějšímu pohybu vaším směrem hned v první svíčce, pokud vám obchod vychází. Pokud to platí i pro vaše vstupy, pak je dobrý nápad volit expirace opce v délce trvání vykreslení jedné svíčky. To znamená, že pokud obchodujete zmíněné 15minutové grafy, hodí se obchodovat binární opce s 15minutovou expirací.

Pak vám u High/Low opce bude stačit, aby svíčka následující po vašem vstupu uzavřela ve směru vašeho obchodu. Je jedno, jak velká bude, přesto vám binární opce nadělí plný zisk, u této expirace typicky 80 %.

U binárních opcí tedy sice nemusíte myslet na stop loss a máte jistotu, že vás žádný cenový skok předčasně z obchodu nevyhodí, ale na druhou stranu musíte uvažovat o čase. Cena musí být na správné straně v přesně daný okamžik, abyste vydělali peníze. Pomůže vám k tomu analýza vašich obchodů a srovnání time framu s expirací opcí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *