Časování vstupů na opačných svíčkách

U binárních opcí je naprosto klíčové správně načasovat vstup do obchodu, protože to je ta jediná věc, kterou můžete ovlivnit a která rozhoduje o vašem úspěchu.

Sice můžete binární obchody uzavírat i před jejich splatností, ale to bývá značně nevýhodné a zříkáte se tím jedné z hlavních výhod binárních opcí, která za normálních okolností spočívá v jen dvou možných výsledcích – plném zisku nebo plné ztrátě.

Podle nás je proto lepší se soustředit na vstupy do obchodů a výstupy nechat na splatnosti. Existuje nekonečné množství možností, podle čeho a kdy vstupovat do obchodů. Často ale můžete stát před otázkou, do kdy vyčkat a jestli si nechat potvrdit předpoklad svíčkou, která uzavře v našem směru.

V tomto článku chceme opět pro inspiraci nastínit možnost vstupování do obchodů i při uzavření opačné svíčky.

obchodKdyž se podíváte na obrázek, na zakreslené SR úrovni se cena několikrát odrazila, přičemž dvakrát se dalo vstoupit po svíčce, která sice uzavřela jako rostoucí, ale po ní následoval pokles ceny.

U svíček je vždy dobré vnímat jejich tvary, dlouhé knoty vždy znamenají určitý boj mezi býky a medvědy. Svíčka s dlouhým knotem může uzavřít v našem příkladu jako rostoucí, ale poskytuje nám signál, že medvědi kladou silný odpor a brání se růstu ceny.

Můžeme tak dostat příležitost vstoupit do obchodu o krok dříve a zvýšit si tak své šance na úspěch.

Opět to není něco, co by fungovalo samostatně a za všech okolností. Ale ve spojení s dalšími elementy, jako jsou právě silné SR úrovně, to může přinést naší strategii tolik potřebný edge v trzích, který je klíčem k dlouhodobému úspěchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *