Čekalo se s kryptoměnami na Čínu?

Klíče k dalším výrazným pohybům kryptoměn možná drží v rukou Čína, brzy se to dozvíme.

Čínská zeďNa konci minulého týdne předvedl bitcoin jeden z největších pozitivních intradenních pohybů v historii. Sice nelze s jistotou nikdy říct, co přesně způsobilo ten či onen pohyb, ale tento případ se jevil úzce spojený s jasným obratem čínské vlády ke kryptoměnám.

Když se podíváme do historie, v roce 2017, kdy vrcholil kryptoměnový růst, Čína zakázala emise nových kryptoměn a posléze i kryptoměnové burzy. Kryptoměny se pak začaly propadat.

Teď Čína oznámila, že blockchain považuje za klíčovou technologii a že do jeho rozvoje bude významně investovat. Ukázalo se, že v Číně jsou stovky projektů stavějících na blockchainu. Narativ se změnil i v médiích, údajně už se kryptoměny nesmí označovat za podvod.

A výsledek, prudký pohyb kryptoměn nahoru. Ano, pak přišla podstatná korekce, ale síla toho pohybu byla významná.

Je tedy možné, že klíčovým hráčem na trhu kryptoměn jsou Číňané, kteří čekali na to, až se v jejich zemi uvolní atmosféra a regulace se nakloní k blockchainu. Jestli to tak je, ukáží následující měsíce a rok.

I když jako vždy bude platit, že s jistotou nebude možné přiřadit cenové pohyby ke konkrétním zprávám nikdy. S cenami je manipulováno a obecně se neví kým.

Manipulátoři můžou využívat různé zprávy k vyvolání pohybů, které jim dopomůžou k dosažení jejich cílů. Každopádně kryptoměnová zima je už pěkně dlouhá, takže je načase, aby přišlo to pravé jaro.

Dávejte si však pozor na falešné starty, na býčí pasti, nekupujte jen proto, že zrovna něco udělalo nějaký pohyb. Obchodní rozhodnutí je nutné podložit důkladnou analýzou nejen cenových pohybů, ale také fundamentů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *