Co je Binance Coin (BNB) a proč poslední dobou roste

BinanceBinance Coin se vymyká současným trendům a na rozdíl od většiny ostatních kryptoměn v posledních měsících roste. Podívejme se na důvody.

Binance Coin je kryptoměna stvořená burzou Binance, technickým základem je standard ERC20 sítě Ethereum. Binance však plánuje spustit vlastní blockchain s vlastním nativním tokenem a osvobodit se od Etherea.

K čemu BNB slouží a proč roste na ceně

Binance Coin neboli BNB je používán primárně na burze Binance k placení poplatků za transakce. Binance motivuje lidi k držbě BNB, protože když ho využijí k placení poplatků za obchody, dostanou slevu. To by mělo platit i v budoucnu na decentralizované verzi Binance.

První tlak na růst ceny vyvolává tedy poptávka lidí, kteří chtějí ušetřit na poplatcích za obchodování na Binance. Samotná burza má pak dlouhodobý plán využít svých zisků ke zpětnému odkupu BNB a zničení 50 procent jejich jednotek, aby zůstalo jen 100 milionů. Klesající nabídka je tedy další podporou pro růst ceny.

A konečně třetím tlakem na růst ceny jsou různé promo a jiné akce burzy Binance, která svůj token propaguje. Nejnovějším příkladem je nutnost držet BNB v nemalých objemech, pokud se chcete zúčastnit prvních prodejů nových kryptoměna na Binance.

Dá se tedy říct, že Binance vyvíjí úsilí, aby pumpovala cenu své kryptoměny. Díky tomu, že se burze daří, podle všeho je největší na světě, a navíc otevírá nové a nové pobočky, spekulanti zjevně vnímají vyhlídky BNB pozitivně, nakupují a vytvářejí rostoucí trend.

Na co si dávat pozor

Je třeba si uvědomit, že je BNB úzce spjatý s burzou Binance, s ní roste, ale případně i spadne. Není to univerzální kryptoměna s vlastním blockchainem, na kterém by stavěly svá řešení i jiné projekty a firmy.

Hodnota BNB je vysloveně pumpována burzou, protože například slevu na poplatcích by mohla dát přímo, místo toho, aby je poskytla za držbu BNB. Užitečnost BNB je tedy dána pouze tím, co za marketingové tahy pro něj připraví Binance.

Proto je při obchodování s BNB třeba si dávat pozor a uvědomit si závislost hodnoty této kryptoměny na jediné burze.

Recenze
Datum:
Předmět recenze:
Binance Coin (BNB)
Hodnocení:
31star1star1stargraygray

2 thoughts on “Co je Binance Coin (BNB) a proč poslední dobou roste

  1. Zajímalo by mě, jestli autor tohoto článků je tak hloupý nebo tak neschopný nebo oboje. Kdyby to ten hlupák vyzkoušel mohl mít dneska peníze místo toho, aby aby si vydělával peníze psaní takových lživých blábolů. Já jsem to totiž na rozdíl od něj zkusil a během 14 dnů se můj vklad zdvojnásobil.,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *