Co přinesl rok 2014 ve světě binárních opcí

2014Se začátkem nového roku jsme se ohlédli za tím minulým a zamysleli nad tím, co všechno se v něm událo z pohledu binárních opcí.

Bez nadsázky se dá říct, že rok 2014 byl pro binární opce v České republice zlomový. Zatímco se ve světě začaly prosazovat o něco dříve, u nás získaly na významné popularitě až loni. Svojí jednoduchostí vyvolal zájem o obchodování u mnoha lidí, kteří by dříve na burzy ani nepomysleli třeba proto, že je považovali za příliš komplikované.

Tento rozmach a růst popularity se děl na všech frontách, vznikali noví brokeři, nové weby, nové obchodní systémy a bohužel také nové podvody, které se snaží na binárních opcích přiživit.

Na poli brokerů pro binární opce se situace vyvíjela naštěstí pozitivně, z divokých neregulovaných dob jsme se dostali do fáze, kdy už je z čeho vybírat, aniž byste při tom museli mít obavy o svůj kapitál. Regulace se dále zpřísňovala a padaly i tresty, nejznámějším bylo zřejmě pozastavení licence společnosti EZTrader. Tato kauza posloužila také jako připomenutí, že je třeba si vybírat jen mezi brokery, na které jsou dobré ohlasy od ostatních obchodníků.

Co se týče samotného obchodování, tak vzniklo ohromné množství stránek, které se snažily začátečníkům namluvit, že bez jakýchkoliv znalostí a zkušeností můžou být za měsíc milionáři díky binárním opcím. Nejnebezpečnější jsou v tomto ohledu systémy jako Free Diamond App nebo Optionavigator, které slibují, že budou obchodovat za vás, protože ty představují jen jistou ztrátu peněz.

Pro burzovní obchodování vždy platilo a platit bude, že nic není zadarmo. Pokud nejste ochotní věnovat určitý čas učení, velmi pravděpodobně ziskoví nikdy nebudete. Mimochodem za tímto účelem jsme v roce 2014 pravidelně plnili rubriky o obchodování binárních opcí a strategiích. V nich jsme představili řadu přístupů, na jejichž základech si můžete vybudovat vlastní přístup.

V průběhu uplynulého roku jsme se také snažili vám předávat osobní zkušenosti z obchodování. Pokud bychom je zde měli shrnout, tak slovy trpělivost a vytrvalost, ty potřebujete, abyste prorazili. Ostatně to platí snad ve všech oblastech lidského života.

A co můžeme očekávat od roku 2015? Myslíme si, že podobné věci jako od roku 2014, i když asi v trochu klidnějším tempu. Národní regulační orgány budou dál zpřísňovat podmínky pro brokery, což je jen dobře. Určitě se také objeví noví podvodníci. A společně určitě budeme přicházet na nové nápady a přístupy k binárnímu obchodování.

My se budeme dál snažit vám všechny podstatné informace a zkušenosti zprostředkovávat na našich stránkách. Přejeme vám mnoho úspěšných obchodů v novém roce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *