Co vás čeká při otevírání obchodního účtu

V tomto článku si řekneme, co všechno budete muset udělat, když se rozhodnete si založit obchodní účet. V první řadě si musíte vybrat svého brokera binárních opcí. Na jeho stránkách pak účet založíte vyplněním několika základních údajů, následně vás ale čekají ještě dva kroky, které dopředu nejsou úplně zřejmé a které občas někoho zaskočí, i když zbytečně.

Ověřování identity

Ověřování identity u účtu na binární opce
Kopie občanského průkazu je jednou z možností

Na toto téma nám chodí poměrně dost dotazů, někteří lidé znejistí ve chvíli, kdy zjistí, že si chce broker ověřit jejich identitu. Je třeba jasně říct, že v tomto broker nemá výběr. Po celém světě totiž existují zákony proti praní špinavých peněz, kterým se musí každý broker podřídit, tedy alespoň ti regulovaní a slušní.

Broker binárních opcí proto má zákonnou povinnost ověřit, že jste při zakládání účtu poskytli pravdivé údaje. Dělá to pomocí dvou dokumentů. Bude chtít jejich sken nebo fotku pořízenou mobilem nebo digitálním foťákem, stačí, když budou údaje čitelné.

 • Prvním dokumentem je nějaký identifikační doklad. Může to být občanský průkaz, řidičský průkaz nebo třeba pas. Nafotíte nebo naskenujete přední a zadní stranu (u pasu stránku s fotkou), a máte hotovo.
 • Druhým dokumentem je faktura za nějaké služby, která potvrdí adresu vašeho bydliště. Může to být faktura za elektřinu, plyn, telefon, vodu, internet a podobně. Nebo třeba výpis z bankovního účtu. Stačí ji vyfotit/naskenovat tak, aby bylo vidět, o jaký dokument se jedná, a aby zároveň byla vidět vaše adresa. Údaje, které považujete za citlivé, můžete zakrýt, rozmazat nebo jinak učinit nečitelnými. Může to být třeba číslo zákazníka u dodavatele elektřiny, nebo finanční transakce na vašem bankovním účtu.

Jakmile budete mít obrázky těchto dvou dokumentů, pošlete je brokerovi dohodnutým způsobem, což může být email nebo nahrání přes webové stránky. Váš broker vám to řekne, co a jak od vás potřebuje.

Převody peněz

Když máte svůj účet založený a chcete na něj převést peníze, máte na výběr z mnoha možností.

Platební karty

Začněme platebními kartami, protože tím navážeme na ověřování identity. Pokud totiž peníze převedete kartou, je to sice rychlé a bez poplatků, ale musíte předem vědět, že broker bude chtít také obrázky vaší platební karty, aby měl jistotu, že nepoužíváte jen ukradené údaje o cizí kartě. Budete muset vyfotit obě strany karty, ale tady znovu platí, že můžete, a dokonce byste měli, zakrýt citlivé údaje. To v tomto případě znamená zakrýt prostředních 8 čísel na přední straně a kontrolní trojčíslí na zadní straně. Tak získáte jistotu, že nikdo nemůže vaše obrázky zneužít, broker však zároveň uvidí, že jste skutečně vlastníkem karty.

Bankovní převody

U přímých bankovních převodů z účtu na účet žádnému dalšímu ověřování identity čelit nebudete, ale jejich nevýhoda spočívá v bankovních poplatcích, které jsou u zahraničních plateb tak trochu nepředvídatelné. Tuzemská banka vám bohužel většinou není schopná říct, kolik celkem zaplatíte za převod do zahraničí, protože neví, kolik si vyúčtují zahraniční partnerské banky, které budou převod zprostředkovávat. Z osobních zkušeností víme, že poplatek může být i 800 korun, ale většinou bývá 200 až 300 korun.

Na to je třeba myslet. Při zadávání převodu volíte, kdo má platit zmíněné poplatky. Většinou prostřednictvím následujících zkratek:

OUR – všechny poplatky hradíte vy
SHA – poplatky se rozdělí mezi vás a příjemce
BEN – všechny poplatky hradí příjemce

Měli byste tedy zvolit „OUR“, aby se veškeré poplatky odečetly vám a na váš obchodní účet k brokerovi dorazila celá částka, kterou jste zadali. V jiných případech se od té částky odečtou poplatky a na účet k brokerovi dorazí méně.

Když v bance zadáváte příkaz k převodu peněz do zahraničí, samozřejmě také určíte, kolik peněz chcete převést a v jaké měně. Volte stejnou měnu jako tu, ve které máte obchodní účet na binární opce, což jsou zpravidla dolary, ale můžou to být třeba i eura, záleží, co jste si zvolili. Banka při převodu sama udělá směnu na cizí měnu, takže se nemusíte o nic starat. Bankovní převody do zahraničí obvykle trvají 2 až 3 dny, ale někdy je to až 5 dní. A pozor, peníze musí odcházet z bankovního účtu, který je veden na stejné jméno jako obchodní účet u brokera, jinak se může stát, že broker platbu odmítne a vrátí.

Ostatní metody

Brokeři binárních opcí často nabízejí také alternativní metody převodu, jako je třeba Skrill. U něj si založíte účet v libovolné měně, většinou ve stejné jako obchodní účet u brokera (nebo v korunách), a zahraniční platby provádíte obousměrně s nižšími náklady, než nesou klasické bankovní převody. Právě třeba Skrill má účet i v ČR, což mu umožňuje být levnější než banky. Pro platbu přes Skrill můžete využít také platební kartu, možností je několik.

Bezpečnost

Některé dotazy, které k nám chodí, se týkají bezpečnosti procesu ověřování identity. Někteří lidé nemají dobrý pocit z toho, že budou brokerovi posílat kopii svého občanské průkazu a nějaké faktury. Jedná se ale o zcela běžnou záležitost, která vás čeká vždy a všude, ať už si budete otevírat účet na binární opce, Forex, komodity, akcie nebo cokoliv jiného. Ověřování třeba v USA nebo Švýcarsku bývá dokonce o poznání přísnější a musíte uvádět, jaké jsou vaše příjmy, jaká je hodnota vašeho majetku a v některých případech musíte i doložit, jak jste si peníze, které skládáte na obchodní účet, vydělali.

Takže brokeři binárních opcí v EU jsou v tomto ohledu ještě relativně mírní a jinde by vás čekal mnohem náročnější proces ověřování.

Rizika minimalizujete také tím, když si zvolíte spolehlivého brokera, dále pak zakrytím citlivých údajů, jak jsme si už v tomto článku vysvětlili.

46 thoughts on “Co vás čeká při otevírání obchodního účtu

 1. Dobrý den, mohu se zeptat v jaké měně mi na založený účet např. u Topotion brokera po zisku přijde patřičná částka? Pokud to chápu správně ..záleží na tom v jaké měně mám u tohoto brokera založený účet? Tedy když mám účet v USD, tak mi částka rovnou přijde v USD bez transakce nebo má Topoption nějakou univerzální měnu, kterou rozesílá na jednotlivé – u nich založené uživatelské účty, které pak za poplatky automaticky provádí konverzi?

  1. Dobrý den, při založení účtu si vyberete, v jaké měně ho chcete mít (USD, EUR nebo jiné) a v té pak všechno na účtu probíhá. Zůstatek bude v té měně i obchody budou v té měně.

 2. Také se zde píše, že je zde možnost u těchto opcí uzavírat obchod ještě před expirací – v případě, kdy obchodník zpozoruje, že by např. hodnota USD – CZK začala stoupat či klesat pro něho špatným směrem, lze prý ukončit obchod ještě před expirací v momentě, kdy se hodnota drží pro něj v pozitivních číslech. Výdělek je následně padesát procent z částky, kterou by obchodník obdržel v případě zisku. …nevím jestli se tomuto dá věřit, protože takto by byl výdělek obzvlášť u minutových obcí vždycky zaručen, prestože by byl poměrně nízký, při neustálém provádění této metody, by mohl vydělávat téměř permanentně úplně každý. Nevíte prosím jak to přesně funguje? Nejedná se jen o nějaký podvod?

  1. Uzavírání opcí před splatností je podle mě k ničemu. Pokud je cena na špatné straně, nabídka na uzavření nebude zisková, pokud je cena na správné straně, bude nabídka na uzavření za nižší cenu, než je plný zisk. Předčasné uzavírání obchodů s binárními opcemi tak trochu bourá logiku jejich binárnosti a podle mě není v ničem výhodné, vidím ho jako zbytečné.

 3. Jsem v naprostých začátcích a proto Vám děkuji za radu. Tento broker mi však poskytl možnost otevřít si u něj demo účet zdarma, bez počátečního vkladu a to, jak jsem vypozoroval, není u ostatních brokerů běžné. Jedná se skutečně o demo účet pracující s parametry a možnostmi jako reálné účty u brokerů bin. opcí?

 4. Dobrý den, chci se zeptat na brokera XTB(X – trade) ? máte s ním zkušenosti, jedná se o spolehlivého brokera a má také regulaci u ČNB? Děkuji za odpověď.

 5. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zdali máte nějakou zkušenost s brokrem Markets com.
  Zdali je to spolehlivý partner? děkuji za info.

 6. Dobrý den

  Mám dotaz ohledně ověřování totožnosti.
  Nastane problém, pokud odresa na mém dokladu totožnosti nesouhlasí s adresou mého současného pobytu?
  Na dokladu mám trvalou adresu, ale na faktuře, např za internet, jinou jelikož se dlouhodobě fakticky zdržuji na té druhé. V místě uvedené adresy bydlím v podnájmu a pracuji. Na uvedenou adresu mi také chodí pošta, listovní komunikace s bankou apod.
  Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den, asi by to mohlo vyvolat otázky, ale na to se raději zeptejte přímo brokera, jak se taková situace řeší.

    1. Lidé často používají občanský průkaz, někteří brokeři chtějí obě strany, a tam adresa je. Pas může být řešením, ale ne všichni ho mají.

 7. Dobrý den
  Mám dotaz ohledně účtu na Topoption,zda je možno změnit počáteční údaje vedení účtu v USD na EU,a jak?
  Díky

  1. Dobrý den, myslím, že to možné není, že si můsíte otevřít účet nový, ale raději se zeptejte přímo Topoption.

 8. dobrý den měl bych otázku chtěl bych provést vklad na topoption nejspíše bankovním převodem, jelikož mne zaměstnavatel vyplácel vždy v hotovosti tak nemám s bankovnictvím moc zkušeností a po rozkliknutí možnosti platby mi přišel mail s pdf se seznamem bank a nejsem si jistej jakou mám vybrat. Osobní účet mam v korunach a u tooption v EUR a mam na výběr : Credit Suisse
  Účet denominovaný v CZK
  Příjemce: Safecap Investments Ltd
  Název banky: Credit Suisse, Paradeplatz
  Adresa banky: Credit Suisse, Paradeplatz 8, 8070 Zürich

  1. jsem to omilem odeslal dřive než jsem mel v plánu jde mi halvně o to jestli denominovaný v… myslí ten účet u top option nebo muj osobní ze ktereho budu prevádet peníze

   1. Dobrý den, já jsem na účet dlouho nic vkládat nemusel, takže s tím úplně čerstvé zkušenosti nemám, ale obecně platí to, že byste měl posílat na účet, který je denominovaný ve stejné měně jako váš účet u Topoption. Například pokud jste si zvolil, že obchodní účet u Topoption budete mít v USD, vyberte jejich bankovní účet vedený v USD a pošlete tam USD.

 9. Mám dotaz,mohu poslat oskenovanou složenku,jako doklad o místě pobytu? Děkuji za odpověď.

 10. Dobrý den,
  po vytvoření účtu u TO a následném vložení peněz jsem po mailové výzvě nahrál přímo přes web požadované dokumenty. Mohu poté začít obchodovat? Nebo to mohu až potom, co dostanu od TO nějaké potvrzení (třeba přes mail), že dokumenty byly přijaty?
  V osobních údajích jsem také zjistil, že nemám ověřenou mailovou adresu. Vadí to? Dá se to nějak zpětně provést? Chtěl jsem se dotázat na tyto věci přímo TO, ale nevím, jestli na uvedené mailové adresy mohu psát česky. Našel jsem také české tel. číslo, ale po zavolání se mi ozve angličtina.
  Děkuji

  1. Dobrý den, obchodovat můžete začít. Ověření emailové adresy probíhá přes link v emailu, tak se podívejte do starých emailů, jestli tam něco není, ale myslím, že to moc důležité není.

 11. Ráda bych také věděla, jakou formou dochází k převodu zisku na účet obchodníka. Jsou tam stanoveny lhůty, výpisy ?
  Děkuji

  1. Převod prostředků z obchodního účtu na bankovní může probíhat stejnými prostředky jako vklady, tedy přímým převodem, Skrillem, platební kartou apod. Lhůty pokud vím nejsou, výpisy máte elektronické v historii účtu.

  1. Dobrý den, obecně by se dalo říct, že by to měla být měna, která bude v budoucnu silnější. Nikdo vám ale neřekne, která to bude, protože to nikdo neví, takže se obvykle volí mezi dolarem a eurem podle osobních preferencí.

  1. Dobrý den, nejlepší je se poradit přímo s brokerem, s touto situací nemáme zkušenosti.

 12. Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak probíhá vklad kreditní kartou když nemám internetové bankovnictví. Stačí zadat všechno při registraci a peníze mi budou odečteny z účtu? Omlouvám se, jsem mladý a ještě nevím jak to všechno funguje.

  Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den, po registraci si zvolíte, jakým způsobem chcete vložit peníze na obchodní účet. Zvolíte kartu a probíhá to jako platba kartou, vyplníte údaje karty a peníze se převedou.

 13. Dobrý den

  Chtěl bych se zeptat, jestli pro ověření stačí dokument o Historii transakcí z běžného účtu. Je tam má adresa atd.

  Děkuji

 14. Dobrý den,chtěl bych zkusit obchod na TopOption,mohu někde dostat link,kde na mě budou mluvit pouze česky,abych to nemusel překládat.Věřím,že co se zde píše o tomto obchodníkovi je pravda.Děkuji za odpověď

 15. Dobrý den, založil jsem si obchodní i běžný účet u Fio banky. Budu muset podstoupit proceduru se zasíláním skenů os.dokumentů, jak ji popisujete výše?
  Ps: díky za srozumitelné a dobré články a doporučení.

  1. Dobrý den, ta procedura Vás čeká vždy, nezávisle na tom, jaké máte bankovní účty.

 16. Dobrý den,
  a co třeba SEPA platby, poplatky se pohybují kolem 25 Kč at už odesíláte peněz málo nebo hodně. Samozřejmě musí SEPA podporovat i banka má kterou peníze posíláte…

  Jen jsem o tom někde něco zahlíd, nezkoušel sem to, tak nemůžu poreferovat.

  1. Dobrý den, jsem na tom stejně jako vy, četl jsem o nich, ale nikdy nezkoušel. Pokud to u daného brokera jde, byla by to zřejmě ta nejlevnější možnost.

    1. zdravím ja som posielal peniaze na obchodní učet bankovým prevodom ako SEPA platbu a všetko prebehlo ok tooption stým nemal žiaden problém

 17. Dobrý den, přečetl jsem si všechny dotazy (alespoň doufám, že všechny) a nikde jsem nenašel jestli jsou nějaký poplatky za převedení tuzemské měny (CZK) na měnu cizí (USD). Založil jsem si účet u TOPOPTION a zvolil jsem měnu v USD, abych ale mohl dokončit vytváření účtu musím vložit minimální požadovanou částku v USD. To chci udělat pomocí nástroje Skrill, který je zcela zdarma na rozdíl od jiných možností o kterých se zmiňujete. Nyní si ale nejsem jistý jakou měnu mám vybrat na účet SKRILLu. Pokud převody z jedné měny na druhou jsou zcela zdarma tak není co řešit, ale předpokládám že tomu tak nebude. Co je pro mne v tuto chvíli nejvýhodnější. Poslat z mého BÚ(CZK) peníze na skrill(USD), převod bude mít na starosti banka, která si nejspíš za to bude účtovat nějaký poplatek a nebo poslat peníze z BÚ(CZK) na skrill(CZK) a nechat skrill převést měnu na USD do TOPOPTION? Doufám že můj dotaz srozumitelný. Děkuji za odpověď

  1. Dobrý den, peníze na Skrill si pošlete v měně, ve které máte účet u Skrill vedený. Pokud je to v USD, tak posílejte USD a koverzi provede Vaše banka. Pokud je v CZK, pošlete CZK a následnou konverzi provede Skrill, až budete posílat USD na obchodní účet. Jedna koverze prostě někde nastat musí, tomu se nevyhnete.

 18. Dobrý den,

  měla bych dotaz ohledně ověřování identity. Všichni brokeři požadují scan 2 dokladů ? A jaké údaje může člověk rozmazat či zakrýt aby byl přesto doklad př:OP přijat ? V době všemožných podvodů je scanování dokladů trochu riskantní.. A ještě k regulaci brokera, kde zjistím, že je regulován ? Na stránkách ČNB či jiných institucí ?

  Předem děkuji za odpověď

  1. Dobrý den, co se týče scanování dokladů, je to běžný postup ověřování identity, které musí brokeři dělat ze zákona. U slušných brokerů nemusíte mít obavy. Co se týče regulace, tak brokeři ji uvádějí na svých strankách, kde jsou regulovaní, měli by být primárně v zemi svého sídla, a pokud chtějí nabízet binární opce v ČR, měly by mít i licenci od ČNB. Tu si můžete ověřit zde: https://apl.cnb.cz/apljerrsdad/JERRS.WEB09.DIRECT_FIND?p_lang=cz. Vyhledávat vždy musíte mateřskou společnost, která brokera provozuje, tu se dozvíte na stránkách brokera, třeba u TopOption je to Safecap Investments Ltd (stačí zadat Safecap).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *