CySEC navrhuje konec rychlých minutových opcí a další změny

Kyperský regulační úřad CySEC, pod nějž spadá většina evropských regulovaných brokerů binárních opcí, chystá další změny v pravidlech pro obchodování.

Loni CySEC zpřísnil pravidla pro brokery a mimo jiné rozšířil informační povinnosti, které mají vůči svým zákazníkům – obchodníkům.

Nyní přišel s návrhem na další změny, které by obchodníci opět jasně pocítili. Podle vyjádření úřadu je cílem zajistit, aby brokeři jednali v nejlepším zájmu klientů, poskytovali jim adekvátní informace a nejlepší plnění objednávek.

Návrh CySECu obsahuje pět klíčových bodů:

  1. Zákaz binárních opcí se splatností kratší než pět minut. Tyto rychlé opce jsou považovány spíš za sázení, protože cenové pohyby v takto krátkých časových intervalech jsou víceméně šum.
  2. Pevně dané strike ceny. Obchodník musí znát přesnou strike cenu před vstupem do obchodu a ta se při vstupu do obchodu a jeho realizaci nesmí změnit (strike cena je cena podkladového aktiva při koupi opce, se kterou se pro určení výsledku porovnává cena aktiva při vypršení splatnosti opce).
  3. Zobrazování potenciálních výsledků obchodu v reálném čase. Vzhledem k tomu, že má být strike cena fixní.
  4. Obchodník má mít možnost ukončit obchod s opcí kdykoliv v jeho průběhu.
  5. Algoritmus pro výpočet ceny při uzavření obchodu má být založen na metodice CySECu.

Regulátor tyto návrhy předložil k veřejné diskuzi, která potrvá do 3. března. Pak diskuzi uzavře a vydá nová závazná pravidla.

Pokud by návrh prošel beze změn, nejviditelnějším rozdílem by kromě konce kratších než pětiminutových opcích byl vstup do obchodů. Mohli bychom si vybrat, při jaké strike ceně chceme obchod otevřít, a proměnlivá by před vstupem do obchodu byla buď návratnost nebo cena opce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *