Další miliardové investice do odvětví kryptoměn. Tohle se neděje s mrtvými věcmi

InvesticeVelcí finanční hráči masivně investují do infrastruktury pro kryptoměny. O čem to vypovídá?

Už loni jsme upozornili na to, že navzdory klesajícím kryptoměnovým trhům přicházejí do tohoto odvětví nové a obrovské peníze.

V našem předchozím článku jsme jako příklady uvedli kryptoměnovou burzu Bakkt, za kterou stojí provozovatel světoznámé akciové burzy NYSE, a bilionovou Fidelity Investments, která nabídne službu na investice do kryptoměn pro korporátní klienty.

V obou případech se investují miliardy korun, přičemž obě společnosti jsou už blízko spuštění do reálného provozu.

Od našeho posledního článku přišla celá řada o dalších masivních investicích do infrasktruktury pro kryptoměny. Například:

  • Největší světová kryptoměnová burza Binance otevřela Binance Jersey, která umožňuje přímý nákup digitálních měn s fiat měnami. Na každém kontinentu plánuje Binance mít alespoň dvě takové burzy.
  • Druhá největší německá burza s cennými papíry – Börse Stuttgart – spustila svoji aplikaci Bison na obchodování s kryptoměnami.
  • Americká kryptoměnová burza Kraken koupila evropského obchodníka s regulovanými kryptoměnovými deriváty Crypto Facilities za více než 100 milionů dolarů, což jsou více než dvě miliardy korun.
  • Japonský finanční gigant SBI Holdings investoval do amerického vývojáře kryptoměnových peněženek BRD 15 milionů dolarů, tedy více než 300 milionů korun.

To jsou jen některé příklady z nedávných masivních investic do infrastruktury pro kryptoměny. Nejde tedy jen o blockchain, ale budují se tu robustní základy pro obchodování s kryptoměnami ve velkém.

Jestli jste zažili kryptoměnový vrchol z přelomu let 2017 a 2018, tak si možná pamatujete, že kvůli velkému zájmu veřejnosti tehdy kryptoměnové burzy kolabovaly a řada z nich přestala dočasně přijímat nové zákazníky.

Během uplynulého roku byly proinvestovány miliardy do toho, aby takový kolaps už nenastal. Nám z toho vychází, že kryptoměny rozhodně mrtvé nejsou. Spíš jsou připravovány na to, aby mohly začít hrát stejně vysokou hru jako tradiční investiční aktiva. Ale svůj vlastní názor si musí každý udělat sám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *