Drtivá většina denních obchodníků prodělává na burze peníze

Studie ziskovosti burzovních obchodníků potvrdila, že každodenní vysedávání u cenových grafů je velmi těžkou cenou k úspěchu.

DaytradingNa našem webu jsme už několikrát zveřejnili názor, že dosáhnout ziskovosti v burzovním obchodováním je méně obtížné při pomalejším obchodování a delším držením obchodních pozic, když se soustředíte na větší a delší pohyby.

K tomuto typu obchodování bohužel nové statistiky nejsou, ale z Brazílie přišla čísla, která potvrzují, že opačný styl obchodování, tedy každodenní otevírání a zavírání obchodů (tzv. daytrading), je extrémně náročný, a málokdo v něm uspěje.

Akademici ze škol a univerzity v Sao Paulu analyzovali obchodní výsledky téměř 20 tisíc burzovních obchodníků a přišli na to, že drtivá většina prodělává peníze.

Mezi těmi, kdo obchodovali déle než 300 dní jako day tradeři, pouze 3 procenta byli v zisku. Pouhé 1 procento obchodníků pak bylo v zisku více než 16 dolarů za den a méně než půl procenta vydělávalo více než 54 dolarů denně, tedy víc než 1000 korun denně. Nejúspěšnější obchodník vydělával 310 dolarů denně.

A proč se tolik lidí vydává na tuto obtížnou cestu a snaží se o daytrading? Odpověď je možná v další statistice, která říká, že mezi těmi, kdo tento styl obchodování zkusili, tak první den jich bylo hned 30 procent v zisku.

Tento úvodní úspěch zřejmě lidi přiměje pokračovat tímto stylem, i když platí, že čím déle lidi obchodovali, tím méně vydělávali, respektive tím více ztráceli peníze.

Autoři studie mají za to, že daytrading je tak obtížný proto, že lidé soupeří s různými roboty, především těmi na High Frequency Trading (HFT).

Obchodní roboti způsobují spoustu šumu v cenových pohybech, který může zviklat obchodníky amatéry do vstupů do pozic, ze kterých pak rychle vypadnou se ztrátou.

Pohled na pomalejší grafy (4hod. a vyšší), pak značné množství tohoto šumu eliminuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *